WNBA: Wpadka Fever w starciu z Sun

W Indianapolis doszło do starcia dwóch najlepszych zespołów Konferencji Wschodniej. Przy zaskoczeniu tamtejszej publiczności ze zwycięstwa cieszyć mogły się zawodniczki drużyny przyjezdnej.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pojedynek w Indianie przypominał bokserską wymianę ciosów i tak było do samego końca. W ostatnich minutach czwartej kwarty zza łuku trafiła dwukrotnie Tamika Catchings i Fever dzięki serii punktowej 9:0 objęły prowadzenie 79:78. Do końcowej syreny na parkiecie panowały jednak Słońca, które odpowiedziały serią punktową 11:2, dzięki której wygrały cały mecz.

Fever nie pomogło 31 punktów i 8 asyst Catchings. Serca fanów drużyny zadrżały jednak w trzeciej kwarcie, kiedy liderka zespołu doznała urazu i powędrowała do szatni. Na ich szczęście wróciła jednak do gry i była liderką drużyny.

Kluczem do wygranej Sun okazała się zespołowa gra. Na kombinację 54 punktów ze strony duetu Catchings - Katie Douglas, aż siedem koszykarek Sun zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. - Wygrane na wyjeździe są bezcenne i nikt nam tego nie odbierze - oceniła sukces Kara Lawson.

Po fatalnym starcie sezonu trzecią kolejną wygraną odniosła ekipa New York Liberty. Dzięki piorunującej pierwszej kwarcie w stolicy USA Liberty ograły Washington Mystics. - W pierwszej połowie zrobiłyśmy wiele fantastycznych rzeczy, które zszokowały gospodynie. Chyba nikt nie spodziewał się, że wyjdziemy tak agresywnie - powiedziała po meczu Cappie Pondexter, autorka 25 punktów.

Epiphanny Prince
okazała się bohaterką Chicago Sky, a jednocześnie katem Tulsy Shock, która była o krok od pierwszej wygranej w sezonie. Rzucająca Sky rzutem za trzy punkty równo z końcową syreną doprowadziła do dogrywki, w której jej team uporał się z rywalkami. Sama Prince w całym meczu uzbierała 32 punkty. Wyczynem godnym uwagi jest również liczba 21 zbiórek Sylvii Fowles.