Mecz z trzema dogrywkami dla Jazz!

Cztery kwarty nie wystarczyły, aby rozstrzygnąć losy spotkania Utah Jazz - Toronto Raptors. Drużyny potrzebowały aż trzech dogrywek, żeby wyjaśnić, która bardziej zasłużyła dziś na zwycięstwo.

Cezary Szwarc

- Każdy zawodnik dał z siebie wszystko. Zostawiliśmy serce na parkiecie i nie mogliśmy tego przegrać. - mówił po meczu wycieńczony Randy Foye z Utah Jazz.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, o czym świadczyć może chociażby fakt, że żadna z drużyn nie wygrała choćby jednej kwarty większą różnicą oczek niż 5. Dopiero w trzeciej dogrywce udało się to przebić przyjezdnym z Salt Lake City, którzy ten fragment wygrali 15:8.

Przez cały wieczór drużynę gości prowadził duet Al Jefferson i Paul Millsap. Obaj zawodnicy dopiero w trzeciej dogrywce zaliczyli kilka świetnych akcji raz za razem, po obu stronach parkietu, dzięki czemu wyprowadzili swój zespół na bezpieczne prowadzenie. Millsap zaliczył łącznie 34 punkty i 9 zbiórek, natomiast Jefferson zanotował 24 oczka i 17 zbiórek. Mo Williams grał najdłużej z Jazzmanów (50min) i zaliczył 17 punktów oraz 14 asyst.

Jeśli już mowa o minutach gry, to w całym starciu, równych nie miał sobie DeMar DeRozan, który rozegrał równo jedną godzinę. W ciągu tych 60 minut, koszykarz uzbierał 37 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. Jose Calderon na parkiecie spędził ok. 10 minut mniej od kolegi z drużyny i zapisał na swoim koncie 20 oczek oraz 17 kluczowych podań.

***

Pomimo bardzo wyrównanej walki, Detroit Pistons nie zdołali odeprzeć ataku Oklahoma City Thunder i przegrali ze swoimi gośćmi 90:92. Tym samym Tłoki zaliczają aktualnie najgorszy start sezonu w historii organizacji 0:8.

Jeszcze na starcie czwartej kwarty gospodarze wygrywali 73:62 i wydawało się, że muszą już tylko ostrożnie dowieźć pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach do końcowej syreny. W ostatnich dwunastu minutach swój najwyższy bieg wrzucił jednak zabójczy duet z OKC - Russell Westbrook i Kevin Durant.

Ta dwójka zdobyła aż 25 z ostatnich 30 punktów Thunder w meczu i pozbawiła Pistons nadziei na wygraną. Westbrook ogółem zanotował 33 punkty, 10 zbiórek i 4 asysty, z kolei Durant zaliczył 26 oczek, 9 zbiórek, 3 ostatnie podania i 4 bloki.

W drużynie przegranych na wyróżnienie zasłużyli Rodney Stuckey - 19 punktów i Greg Monroe - 17 oczek.