Kokpit Kibice

Historyczny Arras! - po 11. kolejce Euroligi koszykarek

Miniona kolejka rozgrywek Euroligi kobiet była szczególna dla francuskiego zespołu Arras Pays dArtois Basket Femina. Z polskich drużyn grały jedynie wicemistrzynie kraju z Polkowic.
Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

Wicemistrzyniom Polski nie udało się to, co żadnej innej drużynie - czyli ograć wielki UMMC Jekaterynburg. Gwiazdy pokroju Diana Taurasi, Candace Parker  czy Sandrine Gruda przyjechały po swoje i cel swój osiągnęły, pokazując przy tym kawał kapitalnej koszykówki.

W tej serii gier pauzowała Wisła Can Pack Kraków, która rywalizuje w grupie A.

Największą niespodziankę w tej serii gier sprawiła francuska drużyna Arras Pays dArtois Basket Femina, która ogrywając faworyzowane Basket Famila Schio, odniosła historyczną, bo pierwszą wygraną w Eurolidze.

Duży wkład w planową wygraną Fenerbahce Stambuł w Sopronie miała Agnieszka Bibrzycka. Polska snajperka z dorobkiem 15 punktów była trzecim strzelcem tureckiego teamu.

Wyniki środowych meczów 11. kolejki Euroligi koszykarek:

Grupa A

Bourges Basket - Tarsus Belediyesi 66:63 (12:18, 14:12, 18:12, 22:21)
(C. Dumerc 17, E.Ndongue 15, S.Kaltsidou 12 - D.Milton-Jones 21, D.Robinson 13, S.Doron 12)

BK Imos Brno - Spartak Moskwa Region Vidnoje 53:81 (20:18, 3:16, 16:25, 12:24)
(Nicole Ohld 19, Alna Hanusova 8, Hana Horakova 8 - Isabelle Yaucoubou 11 (10 zb), Evgeniia Bliakova 11, Seimone Augustus 10)

Uni Györ - Rivas Ecopolis Madryt 78:72 (18:14, 18:20, 23:21, 19:17)
(Nora Nagy-Bujdoso 20, Zsofia Simon 17, Rita Rasheed 12 - Aneika Henry 21 (12 zb), Olexandra Kurasova 14, Queralt Casas 12)

Euroliga koszykarek, grupa A

M Drużyna M PKT W P + -
1 Spartak Moskwa Region Vidnoje 12 22 10 2 974 799
2 CJM Bourges Basket 12 21 9 3 787 743
3 Wisła Can Pack Kraków 12 18 6 6 818 825
4 Rivas Ecopolis Madryt 12 18 6 6 813 766
5 Hat-Agro Uni Gyor 12 17 5 7 801 890
6 Tarsus Belediye Spor 12 16 4 8 863 892
7 BK IMOS Brno 12 14 2 10 765 906


Grupa B

MKB Euroleasing Sopron - Fenerbahce Stambuł 69:74 (15:17, 19:17, 12:21, 23:19)
(Shenise Johnson 24 (12 zb), Sara Krnjic 18, Jelena Milovanovic 10 - Cappie Pondexter 16, Anastasiya Verameyenka 16, Agnieszka Bibrzycka 15)

Nadieżda Orenburg - CSM Targoviste 71:68 (21:18, 22:21, 15:15, 13:14)
(Iva Perovanovic 15 (14 zb), Elena Danilochkina 15, Natalia Zhedik 10 - Gabriela Marginean 22, Ivanka Matic 14, Matee Ajavon 7)

Arras Pays dArtois Basket Féminin - Beretta Famila Schio 69:57 (19:21, 21:6, 17:18, 12:12)
(Olesia Malashenko 16, Sandra Dijon 14 (15 zb), Dawn Ewans 12 - Jantel Lavender 26 (13 zb), Danielle McCray 16, Rafaella Masciadri 7)

Euroliga koszykarek, grupa B

M Drużyna M PKT W P + -
1 Good Angels Koszyce 12 21 9 3 919 840
2 Fenerbahce Stambuł 12 21 9 3 946 813
3 Nadieżda Orenburg 12 20 8 4 861 857
4 Beretta Famila Schio 12 19 7 5 839 823
5 Municipal Targoviste 12 16 4 8 824 886
6 Uniqua Euroleasing Sopron 12 15 3 9 827 862
7 Arras Pays D'Artois 12 14 2 10 750 885


Grupa C

ZVVZ USK Praga - Novi Zagrzeb 91:88 (27:19, 23:28, 19:21, 22:20)
(Eva Viteckova 21, Kia Vaughn 18, Ilona Burgrova 16 - LaToya Williams 24 (12 zb), Sandra Mandir 18, Matea Vrdoljak 16)

CCC Polkowice - UMMC Jekaterynburg 67:85 (21:25, 10:24, 18:14, 18:22)
(Belinda Snell 20, Nneka Ogwumike 15, Magdalena Leciejewska 11 - Candace Parker 21, Sandrine Gruda 20 (12 zb), Diana Taurasi 18)

USO Mondeville - Galatasaray Stambuł 59:70 (12:19, 18:12, 15:18, 14:21)
(Noelle Quinn 15, Ingrid Tanqeray 9, Naignouma Coulibaly 8 (14 zb) - Lindsay Whalen 21, Alba Torrens 12, Ann Wauters 8)

Euroliga koszykarek, grupa C

M Drużyna M PKT W P + -
1 UMMC Jekaterynburg 12 23 11 1 951 772
2 Galatasaray Stambuł 12 21 9 3 771 675
3 CCC Polkowice 12 18 6 6 806 773
4 Perfumerias Avenida Salamanka 12 17 5 7 820 846
5 ZVVZ USK Praga 12 17 5 7 802 839
6 USO Mondeville 12 17 5 7 757 853
7 Novi Zagrzeb 12 13 1 11 826 975

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×