Wydruk z portalu www.SportoweFakty.pl

Czas na rehabilitację po porażce w Gorzowie - Lotos PKO BP zagra z Energą Katarzynki Toruń

autor: Dominik Wąsowski | 2008-09-23, 20:33 | źródło: inf. własna

Zeszłoroczny sezon zasadniczy drużyna Lotosu PKO BP zakończyła z kompletem zwycięstw. Dzisiaj już wiemy, że tego wyniku nie będzie można powtórzyć. Jak bardzo gdyńskie zawodniczki będą zdeterminowane, aby zatrzeć złe wrażenie po niedzielnej porażce, przekonamy się już w środę.

Zespół z Torunia w okresie letnim bardzo mocno przebudowano. Trenerem został Elmedin Omanić, który z drużyną Wisły Can-Pack Kraków zdobył tytuł Mistrza Polski, a do toruńskiej ekipy dołączyły: Monika Krawiec (Wisła Can-Pack Kraków) Ilona Jasnowska (CCC Polkowice), Agnieszka Wilk (ŁKS Łódź), Marta Żyłczyńska (Spirou Monceau Charleroi).

W środowym spotkaniu pojawią się również byłe zawodniczki Lotosu - Patrycja Gulak i Natalia Waligórska. Patrycja w ostatnim spotkaniu z CCC Polkowice zdobyła 11 punktów i 6 zbiórek, a statystyki mogłyby być lepsze, gdyby nie szybko popełnione 5 przewinień, co spowodowało opuszczenie boiska po 23 minutach gry.

O sile Katarzynek stanowić będą Amerykanki: rozgrywająca Sheena Moore (15 punktów w meczu z CCC Polkowice), jak również Jacqueline Moore, grająca na pozycji centra (11 punktów, 6 zbiórek).

Hollie Merideth nie dostarczyła "listu czystości" i jej występ jest mało prawdopodobny. Jeśli ta sytuacja nie zostanie szybko uregulowana, przyszłość środkowej w ekipie toruńskiej stoi pod znakiem zapytania.

Niejasna jest też sytuacja Eweliny Gali, która aktualnie ma podpisane dwa kontrakty (wcześniej parafowała umowę z Lotosem PKO BP). Sprawa jest rozpatrywana przez władze PLKK, decyzja ma zapaść w najbliższą środę.

Jeśli do tego dodamy zawodniczki, które zdecydowały się przedłużyć umowy z toruńskim klubem, a są to: Emilia Tłumak, Justyna Grabowska, Justyna Zielińska , Joanna Chełczyńska i Patrycja Bajerska, powstał solidny zespół, mogący sprawić niejedną ligową niespodziankę.

Przypuszczalna pierwsza piątka zespołu z Torunia: S.Moore, M.Krawiec, E.Tłumak, P.Gulak, J.Moore.

LOTOS PKO BP po przegranym meczu w Gorzowie musi szybko wyciągnąć wnioski i pokazać o wiele bardziej skuteczną grę. Będzie to debiut trenera Jacka Winnickiego przed gdyńską publicznością. Do ekipy Lotosu dołączyła Jennifer Fleischer, środkowa z Izraela jest już po kilku treningach i będzie do dyspozycji trenera w środowym spotkaniu.
Prawdopodobny jest również występ Ivany Matović, która doznała niegroźnej, jak wykazały badania lekarskie, kontuzji.

W pierwszej kolejce w meczu z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. najwięcej punktów zdobyła Ivana Matović 13, Emilija Podrug i Ekaterina Snytsina po 11, Paulina Pawlak 10.

Na początku października do gdyńskiego zespołu dołączy Alana Beard, co stanowić będzie ogromne wzmocnienie na obwodzie. Trwają negocjacje z Tamiką Catchings i Katie Smith.

Prawdopodobnie gdyński zespół wybiegnie na parkiet następującą piątką: P.Pawlak, E.Snytsina, M.Maslowski, M.Leciejewska, I.Matović (J.Fleischer).