Piątka 5. kolejki Tauron Basket Ligi

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 5. kolejki Tauron Basket Ligi.

Jacek Konsek
Dobra gra Gibsona dała Śląskowi triumf nad Czarnymi

Danny Gibson (WKS Śląsk Wrocław) [1] - 34 min, 17 pkt, 6 as, 5 zb
Zwycięstwo Śląska nad Czarnymi to najważniejsze wydarzenie minionej kolejki. Wojskowych do cennego zwycięstwa nad ekipą ze Słupska poprowadził Danny Gibson, który w 34 minuty zdobył 17 punktów, rozdał sześć asyst i zebrał pięć piłek. To najlepszy mecz filigranowego Amerykanina, który w końcówce czwartej kwarty zdobył niezwykle ważne dwa punkty i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 63:62.

Kto zasłużył na miano zawodnika 5. kolejki TBL?