Piątka 23. kolejki Tauron Basket Ligi

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 23. kolejki Tauron Basket Ligi.

Jacek Konsek
"Wiśnia" poprowadził Śląsk do wygranej nad Rosą

Łukasz Wiśniewski (WKS Śląsk Wrocław) [1] - 34 min, 22 pkt (8/11 z gry)
Śląsk po świetnej trzeciej kwarcie pokonał Rosę 81:70 i przerwał sześciomeczową serię zwycięstw radomian. Nie byłoby wygranej ekipy Rajkovicia gdyby nie Wiśniewski, który pociągnął zespół na początku drugiej połowie. "Wiśnia" zdobył w tej części 10 punktów, a w sumie zapisał ich na swoim koncie 22, co jest jego rekordem sezonu. Rzucający popisał się dobrą skutecznością, trafiając osiem z 11 prób z gry.

Kto zasłużył na miano zawodnika 23. kolejki TBL?