Hiszpańskie media o meczu z Polakami: Cierpienia przeciwko Polsce, cesarz i bohater Pau Gasol

Reprezentacja Polski w 1/8 finału mistrzostw Europy uległa Hiszpanii 66:80. Co po tym spotkaniu piszą hiszpańskie media?

Tomasz Rosiński
"Marca"

"Marca": Cierpienia przeciwko Polsce. Pau, cesarz, wprowadził Hiszpanię do ćwierćfinału

Popis i 30 punktów Pau'a Gasola, w tym 6/7 z łuku, dał Hiszpanii awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Polska dotrzymywała kroku Hiszpanom przez trzy kwarty, ale jej marzenia prysły wraz z rzutami za trzy Gasola.

Polacy w pierwszej połowie wykorzystywali każdy błąd hiszpańskiego zespołu, a prym wiedli Slaughter, Ponitka i Kulig, którzy wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 41:39. O ile trzecia kwarta była wyrównana, o tyle w czwartej o wyniku przesądzili Pau Gasol i Sergio Rodriguez - zakomunikował dziennik "Marca".