Turcja: Slaughter lepszy od Kuliga

W drugiej kolejce ligi tureckiej doszło do starcia "polskich" zespołów. W rywalizacji pomiędzy Banvitem BC a Trabzonsporen Basketbol lepsza okazała się drużyna A.J. Slaughtera, która wygrała 88:69.

Karol Wasiek

A.J. Slaughter, reprezentacyjny rozgrywający, zanotował całkiem niezłe spotkanie. W ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie zdobył 12 punktów (2/3 za dwa, 2/4 za trzy, 2/2 za jeden) trzy asysty i tyle samo zbiórek. 15 oczek do dorobku drużyny dołożył Dominique Johnson, były gracz Śląska Wrocław i Jeziora Tarnobrzeg.

O tym meczu z kolei jak najszybciej będzie chciał zapomnieć inny reprezentant Polski - Damian Kulig. Podkoszowy w ciągu 13 minut nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Spudłował wszystkie pięć rzutów z gry.

Dobre zawody w tej kolejce ma za sobą Maciej Lampe, który w starciu z Yesilgiresun Belediye zdobył 11 punktów (4/6 za dwa, 1/2 za trzy). Jego drużyna musiała jednak uznać wyższość gospodarzy.

Warto wspomnieć, że w ekipie rywali ważnymi postaciami są gracze, którzy w przeszłości występowali w Tauron Basket Ligi - Deividas Dulkys i Quinton Hosley. Ten pierwszy zdobył 12 oczek, z kolei były gracz Stelmet dziesięć punktów.