NBA: Grecki specjalista od triple-double, Jose Calderon pogrążył Lakers

Czwarte w tym sezonie triple-double zaliczył Grek reprezentujący Milwaukee Bucks - Giannin Antetokounmpo. Z kolei Jose Calderon uciszył trybuny w Los Angeles.

Łukasz Żaguń
Fot PAP/EPA/TANNEN MAURY  / Fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY
Grecki skrzydłowy zaliczył swoje czwarte triple-double w ostatnich jedenastu meczach. Właściwie już po pierwszej połowie pachniało takim wyczynem. Zawodnik miał bowiem na swoim koncie 12 punktów, 9 asyst i 8 zbiórek. Ostatecznie mecz ukończył z dorobkiem 28 punktów, 14 asyst i 11 zbiórek. Tym samym walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu nad Brooklyn Nets.

Bucks ograli rywala, mimo że mieli prawo być zmęczeni. Do Nowego Jorku dotarli bowiem z dużymi kłopotami. A wszystko przez samolot, który długo nie był gotowy do startu z Milwaukee. Ostatecznie jednak drużyna stanęła na wysokości zadania.

Duże rozczarowanie po raz kolejny mogli czuć kibice w Los Angeles. Do Miasta Aniołów zawitała tym razem ekipa New York Knicks. Bohaterem gości okazał się Jose Calderon. Hiszpan na 0,2 sekundy do ostatniej syreny trafił rzut z dystansu i tym samym pozbawił Jeziorowców szans na zwycięstwo.

Calderon zdobył w tym pojedynku co prawda tylko dziewięć punktów, ale trzy jakże ważne. Co więcej, z dystansu, w przeciągu 35 minut, jakie spędził na parkiecie, celnie przymierzył tylko... raz. Walnie do zwycięstwa przyczynił się też Carmelo Anthony. Amerykanin zapisał na swoje konto double-double - 26 punktów, 12 zbiórek, grając przy tym na 50-procentowej skuteczności.

Dodajmy, że była to 29 bezpośrednia, ligowa konfrontacja pomiędzy Anthonym i Kobe Bryantem. Jak wiadomo - ostatnia.

Ciekawą konfrontację stoczyły też ze sobą zespoły Antlanta Hawks i Indiana Pacers. Goście w trzeciej kwarcie przez ponad dziewięć minut nie potrafili zdobyć choćby punktu, co w ostatecznym rozrachunku słono ich kosztowało. Seria 20:0 Hawks sprawiła, że przyjezdni strat nie byli już w stanie odrobić i polegli 75:104.