Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

53 zespoły powalczą o awans do I ligi?

Władze PZKosz podały, iż na 54 ekipy starające się o możliwość gry na parkietach drugiej ligi tylko jedna, Muszkieterowie Nowa Sól nie dostała licencji.
Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne

Na chwilę obecną w II lidze nie ujrzymy zespołu Muszkieterowie Nowa Sól. Oprócz beniaminków, którzy wywalczyli prawo gry poprzez turnieje finałowe, aż 11 drużyn otrzymało zaproszenia.

Lista ekip z licencją na sezon 2016/2017: 

1. AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice
2. WKS Śląsk Wrocław
3. Asseco II Gdynia
4. Księżak Łowicz
5. KK Polonia Bytom
6. Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych
7. AZS UMCS Lublin
8. MCKiS Jaworzno (MCKiS Termo-Rex Jaworzno)
9. RKKS Rawia Rawag Rawicz
10. AZS UMK Consus PBDI Toruń
11. ŁKS SMS MG13 Łódź (AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź)
12. MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl (AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl)
13. Zagłębie Sosnowiec
14. Decka Pelplin
15. MKS Sokół Marbo Międzychód
16. Politechnika Gdańska
17. Alba Chorzów
18. KS Shmoolky Warszawa
19. Sudety Jelenia Góra
20. Sokół Ostrów Mazowiecka 
21. KŚ AZS Gliwice
22. Domino Inowrocław
23. KK Warszawa
24. WKK Wrocław
25. AZS Politechnika Częstochowa
26. Trefl II Sopot
27. TBV Start II Lublin
28. Pogoń Ruda Śląska
29. AZS Politechnika Poznań
30. BC Obra Kościan
31. Stal Stalowa Wola
32. Wisła Kraków
33. TKM Włocławek
34. Tur Bielsk Podlaski
35. MKS Otmuchów
36. KS Stal Ostrów Wielkopolski
37. Żubry Białystok (Żubry Leo-Sped Białystok)
38. Tarnovia Tarnowo Podgórne
39. KK Gryf (Goleniów) - Gryf Goleniów
40. Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie
41. AZS Politechnika Krakowska (R8 Basket AZS Politechnika Kraków)
42. KU AZS UJK Kielce
43. SMS PZKosz Władysławowo
44. Rosa Radom (KS Rosa-Sport Radom)
45. Roben Gimbasket Wrocław
46. Sklep Polski MKK Gniezno
47. MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II
48. KKS Pro-Basket Kutno
49. MKKS Rybnik
50. AZS PŚk Galeria Echo Kielce
51. AZS Politechnika Opolska (Weegree AZS Politechnika Opolska)
52. Biofarm Basket Poznań
53. MKS Drogbruk Kalisz (KKS Energa Drogbruk Kalisz)

Start rozgrywek planowany jest na weekend 24-25 września.

ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski: Trzeba podejść do igrzysk jak do każdego innego turnieju

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własne

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×