Turcja: Mateusz Ponitka lepszy od Damiana Kuliga

W sobotę w lidze tureckiej na parkiecie zaprezentowało się dwóch Polaków. Zdecydowanie indywidualnie lepiej wypadł Mateusz Ponikta.

Stanisław Grabowski
Facebook
W XIII kolejce ligi tureckiej Pinar Karsiyaka Izmir przegrał na wyjeździe z Demit Buyukcekmece 68:72. O wyniku zadecydowała czwarta kwarta wygrana przez gospodarzy 20:15. Mateusz Ponitka w tym spotkaniu przebywał na parkiecie prawie 32 minuty i w tym czasie zapisał na swoim koncie 12 punktów, trafiając 3 na 3 rzuty za 2, 2 na 5 rzutów z dystansu. Oprócz tego polski skrzydłowy dołożył 4 zbiórki i 2 przechwyty. 22 "oczka" w szeregach przegranych zdobył Michael Green.

Natomiast z wygranej mógł cieszyć się zespół Damiana Kuliga Banvit BC, który przed własną widownią pokonał Muratbey Usak Sportif 82:72. Było to już dziesiąte zwycięstwo miejscowych graczy w bieżących rozgrywkach. Nasz silny skrzydłowy grał w tym pojedynku aż 35 minut, notując 4 punkty (2/2 za 1, 1/1 za 2, 0/5 za 3), 7 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. 21 "oczek" dla zwycięzców rzucił Edo Munc, a 19 dodał Jordan Theodore.

[b]Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na [urlz=

Czy zespół Damiana Kuliga ma szanse na mistrzostwo Turcji?