Te mecze są wisienką na torcie. Które derby są najciekawsze w PLK?

Karol Wasiek

Derby Pomorza - AZS Koszalin vs. Energa Czarni Słupsk

Mecze drużyn oddalonych od siebie o 80 kilometrów zwykle dostarczają wielu emocji. To najbardziej znane derby na pomorskiej ziemi, które są rozgrywane już od wielu lat. Nawet w tym sezonie, mimo znacznie innych celów, zespoły stworzyły świetne widowisko. Słupszczanie wygrali 83:80, mimo że gospodarze jeszcze na kilkanaście minut przed końcem prowadzili różnicą sześciu oczek.

Które derby są najciekawsze w PLK?

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (10)
  • Raptor_84 Zgłoś komentarz
    derby toruń włocławek
    • Area 51 Zgłoś komentarz
      Ty zgniłybanan czy jak ci tam... Derby rządzą się własnymi prawami i tak na prawdę nie masz pojęcia co to są derby ;) W takich meczach wynik nie jest znany do samego końca a wygra ten
      Czytaj całość
      kto na koniec zachowa zimną głowę. Tu wynik zazwyczaj jest na styku. I odrobić 6 pkt w meczu gdzie tak na prawdę nie szło to duży sukces. Zresztą w derbach nie liczy się iloma ale samo zwycięstwo. Tak więc zanim zaczniesz rechotać wybierz się na derby ;) Bez odbioru...
      • soczystybanan Zgłoś komentarz
        Haha, trzymajcie mnie bo padnę. "Słupszczanie wygrali 83:80, mimo że gospodarze jeszcze na kilkanaście minut przed końcem prowadzili różnicą sześciu oczek." Halo!! To jest koszykówka!
        Co to za sukces odrobić 6 punktów w kilkanaście minut :D ?
        • grubas ket Zgłoś komentarz
          Derby Pomorza mają długą historię.Było też ciekawie jak Kotwica grała w plk. Pozostałe to "nowe" derby mające ledwie kilkuletnią albo nawet krótszą (Podkarpacie) historię.
          • unonatlenes Zgłoś komentarz
            Zdecydowanie derby pomorza, które zresztą niedługo :) CZARNI !
            • яzemiosło Zgłoś komentarz
              Zdecydowanie w derbach Pomorza jest najwięcej "smaczków"...
              • ghost7 Zgłoś komentarz
                Derby Pomorza są najbardziej emocjonujące i obok derbow Trójmiasta są największym widowiskiem w Polsce. Cóż patrząc po wyniku glosowania....Gimby nie znajo. ..