BCL: Banvit wygrał, Damian Kulig otarł się o double-double

Banvit BC z Damianem Kuligiem w składzie wygrał swój dziesiąty mecz w Basketball Champions League. We wtorek turecki team pokonał 74:56 Helios Suns Domzale dzięki czemu pozostał w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Damian Kulig w barwach Banvitu BC Facebook / Damian Kulig w barwach Banvitu BC

Niespodziewanie rywale długo dotrzymywali kroku faworyzowanym podopiecznym Saso Filipovskiego. Faworyci w połowie trzeciej kwarty zdołali jednak wejść na swoje normalne obroty i uciekli rywalom.

Swoją dużą cegiełkę do sukcesu dołożył Damian Kulig. Polski podkoszowy w kluczowej drugiej połowie praktycznie nie schodził z parkietu, a w całym meczu otarł się o double-double, do którego zabrakło mu jednej zbiórki.

Kulig zaliczył 13 punktów i 9 zbiórek, będąc czwartym strzelcem zespołu oraz jego najlepiej zbierającym graczem. To jednak nie wszystko, czym mógł się pochwalić. W jego statystykach znalazły się jeszcze trzy przechwyty, dwa bloki i asysta.

Po tej wygranej Banvit BC ma na swoim koncie 10 zwycięstw i 3 porażki, co zapewnia im pozycję wicelidera grupy A. Stawce przewodzi francuskie AS Monaco, które przed 13. kolejką miało na swoim koncie jedenaście wygranych spotkań i zaledwie jedną porażkę.

Kulig w rozgrywkach Basketball Champions League notuje na swoim koncie średnio 11,6 punktu, 5,7 zbiórek i 1,8 bloku na mecz. Jeżeli chodzi o tą ostatnią klasyfikację to jest zdecydowanym liderem Banvitu i piątym w całych rozgrywkach.

Banvit BC - Helios Suns Domzale 74:56

Czy Damian Kulig zostanie w drużynie Banvit BC na kolejny sezon?