BCL: Ponitka i Kulig kończą fazę grupową zwycięstwami

Udanie fazę grupową zakończyli Damian Kulig i Mateusz Ponitka. Tureckie drużyny naszych reprezentantów wygrały pewnie swoje mecze i uzyskały awans do kolejnej fazy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

Mateusz Ponitka swój mecz rozgrywał w mroźnej Finlandii, gdzie jego Pinar Karsiyaka Izmir rywalizował z Katają Basket. Rywalizował udanie, bowiem wygrał 83:73. Był to dziewiąty triumf zespołu w fazie grupowej.

Nasz reprezentacyjny skrzydłowy spędził na parkiecie 21 minut, notując w tym czasie 8 punktów, 3 zbiórki i 2 przechwyty.

Pinar z bilansem 9 zwycięstw i 5 porażek zakończył zmagania w fazie grupowej na trzecim miejscu za ekipami Le Mans Sarthe Basket i Umana Reyer Venezia. Co ciekawe wszystkie te zespołu legitymowały się dokładnie takim samym bilansem.

Wracając do Ponitki, to w dotychczasowych meczach Basketball Champions League jego średnie sięgają poziomu 9,2 punktu, 4,4 zbiórki, 1,7 asysty i 1,5 przechwytu.

11. wygraną w fazie grupowej odnieśli z kolei gracze Banvit BC z Damianem Kuligiem w składzie. Podopieczni Saso Filipovskiego rozgromili 92:68 Bakken Bears. Polski środkowy tym razem był oszczędzany. Na parkiecie spędził zaledwie 15 minut, kończąc spotkanie z dorobkiem 4 punktów i 6 zbiórek.

Bilans 11 zwycięstw i 3 porażek pozwolił Banvitowi zająć w grupie 2. miejsce za plecami AS Monaco - Francuzi wygrali o jeden mecz więcej.

Kulig w fazie grupowej notował średnio 11,1 punktu, 5,7 zbiórki i 1,6 bloku na mecz.

Turcja to dobre miejsce do rozwoju dla Ponitki i Kuliga?