Final Six: Ślęza po raz drugi z rzędu zagra w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Ślęza Wrocław pokonała CCC Polkowice 75:63 w pierwszym półfinale Final Six Pucharu Polski. Do wygranej team ze stolicy Dolnego Śląska poprowadziły dwie ex-polkowiczanki Nikki Greene oraz Sharnee Zoll.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy półfinał przez większość czasu był bardzo wyrównanym widowiskiem. Ślęza dopiero w końcówce trzeciej kwarty zaczęła budować swoją przewagę. Wtedy trzy rzuty wolne wykorzystała Agnieszka Skobel, a buzzer beaterem popisała się Marissa Kastanek.

Właśnie wtedy Ślęza wypracowała sobie sześć punktów przewagi. Z początkiem decydującej części przewaga wrocławianek wzrosła jeszcze bardziej, a nie do zatrzymania pod koszem była Nikki Greene.

W samej końcówce Pomarańczowe szybkimi trójkami próbowały zniwelować przewagę, jednak nie miały skuteczności, a to kosztowało je koniec marzeń w temacie walki o Puchar Polski.

Ostatnie 12 minut podopieczne Marosa Kovacika przegrały aż 7:21. Dodatkowo w całym spotkaniu popełniły aż 18 strat przy zaledwie 7 rywalek.

Polkowiczankom mocno we znaki dały się dwie byłe zawodniczki CCC: Sharnee Zoll i wspomniana już Greene. Pierwsza zaliczyła 17 punktów i rozdała 7 asyst. Druga do 19 oczek dołożyła 14 zbiórek, z czego 8 w ataku.

Rywalem Ślęzy w finale Final Six Pucharu Polski Kobiet będzie ktoś z dwójki Wisła Can-Pack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Początek drugiego półfinału zaplanowano na godzinę 18:30.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 63:75 (20:15, 18:24, 18:23, 7:13)

CCC: Jamierra Faulkner 13, Walerija Musina 12, Ewelina Gala 11, Marija Rezan 8 (12 zb), Angelika Stankiewicz 5, Raisa Musina 5, Isabelle Harrison 5, Mariona Ortiz 2, Magdalena Leciejewska 2, Marta Urbaniak 0.

Ślęza: Nikki Greene 19 (14 zb), Sharnee Zoll 17, Agnieszka Skobel 15, Agnieszka Kaczmarczyk 11, Marissa Kastanek 9, Agnieszka Majewska 2, Zuzanna Sklepowicz 2, Kateryna Rymarenko 0, Magdalena Koperwas 0.