Final Six: Wisła Can-Pack nie zawiodła, jest finał dla Białej Gwiazdy

Faworyt nie zawiódł, ale łatwo nie miał. Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 79:63, pomimo faktu, że na początku przegrywały różnicą nawet 12 oczek.

Krzysztof Kaczmarczyk

Znakomite zawody Vanessa Gidden pozwoliły Wiśle Can-Pack wrócić z dalekiej podróży, wygrać mecz i zapewnić sobie możliwość gry o Puchar Polski.

Wszystko zaczęło się sensacyjnie, bowiem gospodynie weszły mecz fatalnie. Szczególnie w ofensywie. Akademiczki wykorzystały to, znakomicie grała Nicole Seekamp i Biała Gwiazda przegrywała 8:20.

Wtedy akcję 2+ zaliczyła Gidden, trójką poprawiła Agnieszka Szott-Hejmej i mistrzynie wróciły do gry. Podopieczne Jose Ignacio Hernandez złapały odpowiedni rytm, w 17 minucie po trójce Magdaleny Ziętary prowadziły już 27:26, a na przerwę do szatni schodziły z pięciopunktową zaliczką.

Po zmianie stron aktualne mistrzynie Polski były już poza zasięgiem rywalek. Defensywa Akademiczek nie była w stanie zatrzymać duetu Gidden - Meighan Simmons (16 oczek dla Wisły Can-Pack) i gospodynie turnieju odskoczyły na bezpieczną przewagę.

W 34 minucie zrobiło się ciekawie, bowiem gorzowianki doszły faworytki na sześć oczek. Wisła odpowiedziała jednak serią 7:0 i ten fragment okazał się decydujący.

Gidden zakończyła pojedynek z dorobkiem 27 punktów i 13 zbiórek. Amerykanka doskonale wypełnia lukę po kontuzjowanej Ewelinie Kobryn.

Finałowym przeciwnikiem teamu spod znaku Białej Gwiazdy będzie Ślęza Wrocław, która w pierwszym półfinale Final Six Pucharu Polski Kobiet ograła CCC Polkowice.

Wisła Can-Pack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 79:63 (14:20, 24:13, 23:17, 18:13)

Wisła Can-Pack: Vanessa Gidden 27 (13 zb), Sandra Ygueravide 20, Agnieszka Szott-Hejmej 13, Meighan Simmons 9, Magdalena Ziętara 5, Hind Ben Abdelkader 3, Ziomara Morrison 2, Olivia Szumełda-Krzycka 0.

AZS AJP: Stephanie Talbot 21, Courtney Hurt 14, Paulina Misiek 11, Nicole Seekamp 11, Magdalena Szajtauer 4, Katarzyna Jaworska 2, Katarzyna Dźwigalska 0.

Czy Wisła Can-Pack sięgnie po Puchar Polski?