Turcja: Ponitka i Kulig ze zmiennym szczęściem

21. kolejka tureckiej ekstraklasy była udana tylko dla jednego z reprezentantów Polski. Zespół Mateusza Ponitki odniósł zwycięstwo, z kolei ekipa Damiana Kuliga niespodziewanie przegrała z niżej notowanym rywalem.

Jacek Konsek
Facebook

13 punktów w wykonaniu Mateusz Ponitka wyraźnie pomogło Pinar Karsiyaka Izmir pokonać przed własną publicznością outsidera rozgrywek Ted Ankara Kolejliler 84:80. Reprezentacyjny snajper spędził na parkiecie 31 minut, w czasie których miał 5/7 z gry, do swojego dorobku dołożył ponadto sześć zbiórek i asystę. Najlepszym strzelcem Pinaru okazał się Josh Owens, autor 16 punktów.

Po czterech kolejnych triumfach porażkę zanotował Banvit BC z Damianem Kuligiem w składzie. Zespół z Bandirmy niespodziewanie nie sprostał na wyjeździe niżej notowanemu Tofas Bursa 83:88. Polak spędził w grze 19 minut, w czasie których zapisał na swoim koncie osiem oczek (4/4 za dwa), osiem zbiórek i asystę.

Banvit z bilansem 15-6 zajmuje 4. miejsce w rozgrywkach, z kolei Pinar (11-10) plasuje się dwie pozycje niżej. Zarówno Ponitka, jak i Kulig wystąpili we wszystkich 21. grach swoich zespołów. Pierwszy z nich notuje średnio 12,5 punktu, 4,9 zbiórki i 2,3 asysty, drugi natomiast 8,6 punktu i 4,9 zbiórki.

Czy Banvit lub Pinar zdobędą medal w tegoroczych rozgrywkach ligi tureckiej?