BM Slam Stal czy Energa Czarni? Kto zakończy sezon z brązem?

Nieco w cieniu finałów rozpocznie się rywalizacja o brązowe medale w PLK. Kto stanie na najniższym stopniu podium? Czarni na trzecim miejscu kończyli dwa ostatnie sezony. Stal ostatni raz medal wywalczyła w 2002 roku.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jak radzili sobie w play-offach?

Ostrowianie zaczęli play-off od wygranej 3:0 serii z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Stalówka wygrała bez straty meczu, ale nie można powiedzieć, że była to dla nich seria łatwa. Niemniej zrobiła to, co miała w planie.

Potem przyszedł czas na rywalizację ze Stelmetem BC Zielona Góra - ta dostarczyła wielkich emocji. Po dwóch meczach wyjazdowych BM Slam Stal przegrywała 0:2. Podopieczni Emila Rajkovicia w domu odrobili jednak straty i doprowadzili do remisu. W decydującym o awansie meczu przez 30 minut byli równorzędnym rywalem dla obrońców tytułu. Czwarta kwarta rozwiała jednak nadzieje na grę w wielkim finale.

Czarni do play-offów trafili rzutem na taśmę, a potem dokonali rzeczy wydawało się niemożliwej. W serii na wyniszczenie słupszczanie w pięciu starciach odprawili Anwil Włocławek, "jedynkę" po rundzie zasadniczej. Dokonali tego jako pierwszy zespół w historii.

Ćwierćfinały kosztowały Czarne Pantery niesamowicie dużo sił i energii. Słupszczanie grają bowiem bardzo wąską rotacją. To wszystko miało przełożenie na półfinały, gdzie pomimo wielkich chęci i ambicji nie byli w stanie rzucić wyzwania Polskiemu Cukrowi Toruń. Pomimo zapewnień, że zdołali się zregenerować, parkiet wszystko zweryfikował.

W rundzie zasadniczej BM Slam Stal wygrała 80:76 z Energą Czarnymi w Ostrowie Wielkopolskim. Rewanż należał do słupszczan, którzy "u siebie" wygrali 82:77.

Kto sięgnie po brązowe medale mistrzostw Polski?