EuroBasket: Hiszpanie odpalili bombę, Serbia i Rosja wygrywają hity

Krzysztof Kaczmarczyk

Serbia wygrywa szalony mecz, Shved bohaterem Rosjan

Dużo zwrotów akcji miał pojedynek Serbów z Łotyszami. Początek należał do tych drugich, ale potem sprawy w swoje ręce wziął Bogdan Bogdanović. Lider bałkańskiego teamu zakończył zawody z dorobkiem aż 30 punktów.

W ekipie z Łotwy prym wiedli bracia Bertans oraz Kristaps Porzingis. To jednak nie wystarczyło na aktualnych srebrnych medalistów igrzysk olimpijskich.

Podopieczni Ainarsa Bagatskisa jeszcze w czwartej kwarcie byli na prowadzeniu. Ostatecznie przegrali różnicą aż 10 oczek - 82:92.

Alexey Shved bohaterem Rosjan. Na gorącym tureckim terenie zawodnik uciszył fanów gospodarzy trafiając arcyważną trójkę na pół minuty przed końcem meczu. Po tej akcji Sborna prowadziła 72:68 i nie dała sobie już odebrać wygranej.

Lider rosyjskigo teamu zaliczył 22 oczka, trafiając m.in. czterokrotnie zza łuku. Dwa punkty mniej pojawiło się na koncie Timofey'a Mozgova.

Turkom nie pomógł niemal perfekcyjny występ Cediego Osmana. Lider Turków zaliczył 28 punktów, 7 przechwytów, 7 zbiórek i 4 asysty.

Małą strzelaninę urządzili sobie reprezentanci Belgii i Wielkiej Brytanii. Ostatecznie lepsi okazali się ci pierwsi, którzy wygrali 103:90.

Wśród triumfatorów czterech graczy zaliczyło 17 i więcej punktów. Najwięcej, bo 21, uzbierał Maxime De Zeeuw. Wśród pokonanych rewelacyjnie spisał się Gabe Olaseni - 21 punktów (9/11 z gry) i 11 zbiórek.