EuroBasket: Hiszpanie odpalili bombę, Serbia i Rosja wygrywają hity

Obrońcy tytułu, reprezentanci Hiszpanii, rozpoczęli w doskonały stylu drogę w kierunku obrony tytułu. W szlagierach z triumfów cieszyć mogli się ROsjanie i Serbowie.

Krzysztof Kaczmarczyk

Mistrzowie rozpoczęli mocno

Obrońcy tytułu rozpoczęli z przytupem. Inauguracyjny mecz wygrali różnicą aż 39 punktów - pokonali rywali z Czarnogóry aż 99:60. I właśnie brak 100 punktów był jedyną rzeczą, której Hiszpanom nie udało się zrealizować.

Guillermo Hernangomez zaliczył 18 oczek i 9 zbiórek, a Sergio Rodriguez do 7 punktów rozdał 10 asyst. Hiszpanie kapitalnie rzucali zza łuku - na 17 prób wykorzystali aż 11.

Zgodnie z planem wygrali Chorwaci, a największy udział w triumfie 67:58 nad Węgrami miał Bojan Bogdanović. Największa gwiazda ekipy z Bałkanów zaliczyła 23 oczka, z czego 6 w kluczowej czwartej kwarcie.

Chorwaci przystępowali do niej przegrywając 52:53. W decydujących minutach pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 5 punktów.

Wygrać nie udało się gospodarzom. Rumunów ze złudzeń obdarli Czesi, prowadzeni do boju przez Tomasa Satoransky'ego i Vojtecha Hrubana. Pierwszy w statystykach zapisał 20 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst. Gruban z kolei był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z 25 oczkami na koncie.

Rumunom nie pomógł doskonały występ znanego z gry w Stelmecie BC Zielona Góra Vlada-Sorina Moldoveanu. Na jego koncie pojawiły się 24 oczka i 8 zbiórek.