Waczyński: Myślę, że zasłużyliśmy na awans, ale rzeczywistość jest inna

Polacy w meczu o awans do fazy pucharowej EuroBasketu przegrali z Grecją 77:95. Tym samym turniej zakończyli na fazie grupowej z bilansem 1:4. Co po ostatnim spotkaniu powiedzieli kapitan drużyny Adam Waczyński i trener Mike Taylor?

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński w statciu Polski z Grecją na EuroBaskecie PAP/EPA / Mauri Ratilainen / Adam Waczyński w statciu Polski z Grecją na EuroBaskecie

Polacy długo byli w grze o triumf, ale niestety na finiszu sprawy w swoje ręce wzięli Nick Calathes i Kostas Sloukas. Duet ten zdobył łącznie aż 50 punktów, trafił m.in. 9 trójek, rozdał 13 asyst. To im w głównej mierze Grecy zawdzięczają triumf.

- Calathes i Sloukas byli dzisiaj fantastyczni. Ich skuteczność robiła różnicę, ale trzeba też zwrócić uwagę na zbiórki w ataku - zauważa Mike Taylor, szkoleniowiec reprezentacji Polski. Grecy zdominowali walkę "na deskach", zaliczyli aż 13 zbiórek w ataku.

Bezsprzecznie był to najlepszy występ podopiecznych Kostasa Missasa w Finlandii. - Grecja grała dzisiaj bardzo dobrze - to był ich najlepszy mecz na tym turnieju. Calathes i Sloukas byli kluczowymi zawodnikami - dodaje kapitan naszej drużyny Adam Waczyński.

Jeszcze w 33 minucie przegrywaliśmy tylko 71:74. - Nie trafiliśmy kilku otwartych rzutów - mówi otwarcie "Waca", tłumacząc słabą końcówkę. Ostatnią kwartę przegraliśmy 10:25.

Turniej kończymy z zaledwie jedną wygraną. - Każdy mecz, który rozegraliśmy w Helsinkach, był dla nas bardzo wyrównany. Mieliśmy swoje szanse. Myślę, że zasłużyliśmy na awans do Stambułu, ale rzeczywistość jest inna - dodaje autor 17 punktów, 6 zbiórek i 4 asyst.

Taylor przekonuje, że doświadczenie z turnieju musi zostać wykorzystane. - EuroBasket to jest chwila prawdy. Tutaj drużyny nas ogrywały, więc musimy być lepsi. Jesteśmy zespołem, który uczy się wygrywać. Wykorzystamy te nowe doświadczenia, żeby się poprawić w przyszłości - zakończył Taylor.

Czy PZKosz powinien rozwiązać kontrakt z trenerem Taylorem?