Hiszpania: Dobra postawa Adama Waczyńskiego i Tomasza Gielo

Adam Waczyński zdobył 12 punktów, a Tomasz Gielo 10 w drugiej kolejce hiszpańskiej ACB. Ze zwycięstwa cieszył się jednak tylko ten pierwszy.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga PAP/EPA / Soeren Stache / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga
Adam Waczyński pierwszy domowy mecz Unicaji Malaga w sezonie 2017/18 rozpoczął na ławce rezerwowych, a mimo to spędził na parkiecie 22 minuty - najwięcej spośród wszystkich zawodników swojej drużyny. W tym czasie zdobył 12 punktów (trafił jeden rzut za dwa, trzy razy za trzy i wykorzystał jeden z dwóch osobistych), a oprócz tego zapisał dwie zbiórki, dwie asysty oraz przechwyt.

Ekipa z Malagi nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem San Pablo Burgos, dominując przez trzy kwarty spotkania. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami Unicaja prowadziła już różnicą 35 punktów, ale goście zmniejszyli rozmiar porażki do 21 oczek (93:72). Wśród zwycięzców liderem był Alberto Diaz - autor 15 punktów.

Pierwszy mecz w nowych rozgrywkach zaliczył Tomasz Gielo i od razu wyszedł w pierwszej piątce Joventutu Badalona . Jego zespół nie zdołał jednak sprostać silnej FC Barcelonie, choć postawił jej bardzo trudne warunki. W czwartej kwarcie Joventut zniwelował straty z dziesięciu punktów do zaledwie trzech, ale ostatecznie nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wynikiem 72:74.

Gielo spędził na parkiecie nieco ponad 22 minuty, zdobył dziesięć punktów (2/3 za dwa, 2/4 z dystansu) i miał dwie zbiórki. Gości do triumfu poprowadził Kevin Seraphin, który w niespełna 31 minut zdobył 14 oczek.

Czy Unicaja Malaga zakończy sezon w czołówce hiszpańskiej ACB?