Mateusz Ponitka graczem 4. kolejki hiszpańskiej ACB!

Nie mogło być inaczej - Mateusz Ponitka po kapitalnym występie w niedzielnym meczu, został wybrany graczem 4. kolejki hiszpańskiej ligi ACB, uznawanej za najsilniejszą w Europie.

Jacek Konsek
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie

- Czułem się tego dnia bardzo dobrze. Znacznie ważniejszy od moich statystyk jest wynik zespołu. Cała drużyna ciężko pracowała na wygraną, która jest dla nas naprawdę ważna. Wygraliśmy, ponieważ dużo lepiej graliśmy po przerwie - w trzeciej i czwartej kwarcie - powiedział Mateusz Ponitka cytowany przez oficjalny serwis ligi acb.com.

Reprezentant Polski w 31 minut zdobył 21 punktów, zebrał 10 piłek, miał dwie asysty i przechwyt. Popisał się bardzo wysoką skutecznością - 8/11 z gry i 4/5 z linii rzutów wolnych. To głównie dzięki niemu Iberostar Teneryfa pokonał na wyjeździe Divina Seguros Joventut Badalona 76:73. W zespole gospodarzy kwadrans na parkiecie spędził Tomasz Gielo , zdobywając trzy punkty.

Ponitka w tej serii gier uzbierał wskaźnik ewaluacji - 34. Drugi był Luka Doncić - 25, trzeci z kolei Nemanja Nedović - 24. Ponitka zdobył 21 punktów, co było drugim najlepszym wynikiem w tej serii gier. Więcej miał tylko Nedović - 22. Tak samo było w elemencie zbiórek - Ponitka miał 10, z kolei Deon Thompson - 11.

Po czterech kolejkach Ponitka jest na 3. miejscu w klasyfikacji najbardziej wartościowych graczy ACB, jest czwarty pod względem skuteczności w rzutach za dwa i siódmym najlepszym snajperem.

Ponitka jest jednym z pięciu Polaków, którzy w tym sezonie grają w ACB. Jego Iberostar z bilansem 3-1 zajmuje 7. miejsce. Taki sam bilans ma Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego - 4. miejsce. Gorzej wiedzie się pozostałym Polakom - ekipa Karnowskiego MoraBanc Andorra ma bilans 1-2 (13. miejsce), z kolei Tecnyconta Saragossa Michała Michalaka (0-3) i Divina Joventut Badalona Tomasza Gielo (0-4) nie wygrały jeszcze żadnego spotkania.