Liga Mistrzów: wielkie emocje w meczu z udziałem Damiana Kuliga

Banvit BC rozegrał swój drugi mecz w koszykarskiej Ligi Mistrzów i znów potrzebował dogrywki do jego rozstrzygnięcia. Zespół Damiana Kuliga po wielkich emocjach triumfował nad Petrolem Olimpiją Lublana 87:83.

Piotr Szarwark
Damian Kulig w barwach Banvitu BC Facebook / Damian Kulig w barwach Banvitu BC
Przed tygodniem aż trzy dogrywki wyłoniły zwycięzcę pojedynku pomiędzy Banvitem BC a Umana Reyer Wenecją. Ostatecznie jednak turecki zespół musiał przełknąć gorycz porażki. Tym razem o losach pojedynku tureckiego zespołu z Petrolem Olimpiją Lublana zadecydowało dodatkowe pięć minut, w których ekipa Damiana Kuliga przechyliła szalę wygranej na swoją stronę.

Wydawało się, że środowe spotkanie będzie dużo łatwiejsze dla Banvitu, który już po 20 minutach rywalizacji wypracował sobie 14 punktów przewagi. Goście zerwali się jednak w czwartej kwarcie, a ich pogoń za przeciwnikiem okazała się skuteczna. Olimpija zdołała doprowadzić do dogrywki, którą zupełnie zdominował jeden gracz - Tony Taylor. Koszykarz gospodarzy zdobył 9 z 12 punktów drużyny w dodatkowych pięciu minutach i zapewnił zwycięstwo 87:83.

W całym meczu Taylor był zdecydowanie wyróżniającą się postacią na parkiecie. Obok swojego nazwiska zapisał 24 punkty (9/12 z gry). 20 oczek i 9 zbiórek dołożył Angelo Caloiaro. Kulig spędził na parkiecie nieco ponad 18 minut. W tym czasie zdobył 10 punktów (2/7 z gry i 5/7 z linii rzutów wolnych), zebrał sześć piłek, a także raz zablokował rywala.

Czy Banvit BC jest według ciebie odpowiednim klubem dla Damiana Kuliga?