ACB: Mateusz Ponitka znów świetny. Poprowadził swój zespół do zwycięstwa

Mateusz Ponitka znakomicie odnalazł się w hiszpańskiej ACB. Tym razem poprowadził Iberostar Teneryfa do wygranej nad RETAbet Bilbao Basket - 83:69.

Piotr Szarwark
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie
Mateusz Ponitka bardzo szybko wyrósł na lidera Iberostaru Teneryfa. Reprezentant Polski przed tygodniem został uznany najlepszym graczem czwartej kolejki hiszpańskiej ACB i nie spuszcza z tonu. W sobotni wieczór był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, która pokonała RETAbet Bilbao Basket 83:69.

Mecz dla zwycięzców nie był jednak tak łatwy, jak mógłby wskazywać wynik. Gospodarze dopiero w czwartej kwarcie zdołali oddalić się od rywali. Ostatnie 10 minut zmagań wygrali różnicą dwunastu "oczek" i dzięki temu zaliczyli już czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/18.

Ponitka wyszedł na parkiet w pierwszej piątce i spędził w grze ponad 25 minut. W tym czasie zdobył 16 punktów, choć nie mógł przełamać się przy rzutach z dystansu (5/7 za dwa, 0/4 za trzy i 6/6 z linii rzutów osobistych). Oprócz tego zebrał osiem piłek i bez wątpienia był wyróżniającą się postacią. 14 "oczek" dla triumfatorów dołożył Nicolas Richotti.

Po pięciu spotkaniach czołowy polski koszykarz zatrzymał swoje średnie na poziomie 15,8 punktu oraz 6,4 zbiórki. Iberostar aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli ACB.

Czy spodziewałeś/aś się tak dobrej postawy Mateusza Ponitki w hiszpańskiej ACB?