BLK: CCC powstało z kolan, Wisła CanPack lepsza od Basketu 90

CCC Polkowice w końcu zagrało na miarę potencjału. Pomarańczowe w prestiżowym meczu ze Ślęzą Wrocław wygrały 76:67. W innym niedzielnym hicie Basket Ligi Kobiet Wisła CanPack Kraków pewnie ograła Basket 90 Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk

Biała Gwiazda świeci jasno

Spodziewanych emocji przy Reymonta w Krakowie nie było. Wisła CanPack dominowała od samego początku i jej wygrana nawet przez chwilę nie była zagrożona.

Już do przerwy Biała Gwiazda prowadziła 46:27. Po trzeciej kwarcie przewagę powiększyła do 22 oczek i nic złego stać się już nie mogło. Rywalki z Trójmiasta co prawda znacząco zmniejszyły straty w ostatniej ćwiartce, ale zagrozić wicemistrzyniom Polski nie mogły.

Kolejne bardzo dobre zawody w barwach Wisły CanPack rozegrała Leonor Rodriguez. Hiszpanka zaliczyła 20 punktów i 5 asyst. Po stronie pokonanych tradycyjnie najskuteczniejsza była Kahleah Copper, autora 21 oczek.

Wisła CanPack Kraków - Basket 90 Gdynia 73:63 (21:14, 25:13, 20:17, 7:19)

Wisła CanPack: Rodriguez 20, Greinacher 12, Labuckiene 11, Owczarzak 9, Antić 8, Parker 8, Ziętara 3, Reid 2.

Basket 90: Copper 21, Alaksandravicius 15 (10 zb), Vitola 10 (10 zb), Jankoska 6, Skerovic 6, Makurat 5, Kotnis 0, Podgórna 0, Morawiec 0, Jakubiuk 0, Rembiszewska 0.

CCC ma jeszcze szansę wygrać rundę zasadniczą?