ACB: Michał Michalak lepszy w "polskim" pojedynku

Michał Michalak zdobył sześć punktów, a jego Tecnyconta Saragossa pokonała MoraBanc Andorra, czyli zespół, w którym na co dzień występuje Przemysław Karnowski.

Piotr Szarwark
Michał Michalak, zawodnik reprezentacji Polski i Tecnyconta Saragossa / Na zdjęciu: Michał Michalak, zawodnik reprezentacji Polski i Tecnyconta Saragossa
Michał Michalak początku sezonu w hiszpańskiej ACB nie może zaliczyć do udanych. Polak rozkręca się jednak z tygodnia na tydzień. W niedzielę spędził na parkiecie 14 minut i w tym czasie zdobył sześć punktów (1/3 za dwa, 1/3 z dystansu oraz 1/1 z linii rzutów osobistych), miał trzy zbiórki i dwie asysty, czym przyczynił się do triumfu Tecnyconta Saragossa nad MoraBanc Andorra - 95:78. Do tej pory był to najlepszy mecz w czołowej lidze europejskiej.

Zespół Przemysława Karnowskiego od samego początku nie radził sobie w tym spotkaniu, a gospodarze z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Środkowy reprezentacji Polski nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. W ciągu siedmiu minut zdobył tylko dwa punkty.

Solidne zawody w barwach Divina Seguros Joventut Badalona zaliczył Tomasz Gielo. 24-latek zapisał obok swojego nazwiska 10 punktów (1/2 za dwa, 2/5 za trzy, 2/2 z linii rzutów wolnych), ale jego klub został rozgromiony przez Herbalife Gran Canaria - 94:69.

Czwartym Polakiem, który w niedzielę wyszedł na parkiet, był Adam Waczyński. Kapitan reprezentacji Polski w meczu z Realem Madryt zanotował osiem punktów (1/2 za dwa, 2/6 za trzy), a także dwie zbiórki i dwie asysty. Unicaja Malaga nie miała większy szans w wyjazdowym starciu z Królewskimi. Real do wygranej (99:85) poprowadził Jaycee Carroll - zdobywca 29 oczek.