Hiszpania: znakomita skuteczność i rekord Tomasza Gielo!

Tomasz Gielo rozegrał swój najlepszy mecz w hiszpańskiej ACB. Zawodnik Joventutu Badalona zdobył aż 21 punktów, ale jego zespół uległ Baskonii Vitoria Gasteiz 77:87.

Piotr Szarwark
Tomasz Gielo Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
Tomasz Gielo niejednokrotnie udowadniał, że ma ogromny potencjał do gry nie tylko w defensywie, ale i po atakowanej stronie parkietu. Najlepszy dowód ku temu przedstawił w ósmej kolejce rozgrywek hiszpańskiej ACB, kiedy był wyróżniającym się zawodnikiem w meczu pomiędzy Baskonią Vitoria Gasteiz  a Divina Seguros Joventut Badalona.

Skrzydłowy reprezentacji Polski spędził w grze nieco ponad 25 minut i popisał się świetną skutecznością w rzutach z dystansu. Trafił pięć z sześciu prób za trzy, a oprócz tego trzy z czterech prób za dwa, co złożyło się na 21 punktów. To jego zdecydowanie najlepszy dorobek w dotychczasowej karierze w Hiszpanii.

Mimo świetnego występu Gielo, Joventut musiał pogodzić się z kolejną porażką. Euroligowa Baskonia kontrolowała ten mecz od pierwszych do ostatnich minut, nie pozwalając rywalom, by zagrozili im w walce o wygraną. Dla ekipy z Badalony to już piąta przegrana w sezonie, co daje im dopiero 16. miejsce w tabeli.

W innych meczach z udziałem Polaków, MoraBanc Andorra rozbiła Real Betis Energia Plus 96:68, a Przemysław Karnowski miał pięć punktów i trzy zbiórki. Faworyzowana Unicaja Malaga uległa na wyjeździe Gipuzkoa Basket 63:71. Adam Waczyński w 19 minut zapisał cztery oczka.

Kapitalny mecz - o czym pisaliśmy wcześniej - rozegrał w tej kolejce także Mateusz Ponitka - 22 punkty (rekord) i osiem zbiórek.

Czy jesteś zaskoczony/a postawą Tomasza Gielo?