EuroCup: Ślęza rządzi w Europie, horror gdynianek, zwycięskie pożegnanie gorzowianek

Ślęza Wrocław w EuroCupie jest niepokonana. Ważną wygraną odniósł też Basket 90 Gdynia. W Turcji po walce przegrała Energa Toruń, z kolei gorzowianki na zakończenie przygody z Europą pokonały Besiktas JK Stambuł.

Krzysztof Kaczmarczyk

Nie ma mocnych na mistrzynie Polski

Sześć meczów, sześć zwycięstw i pewne miejsce w 1/8 EuroCupu - tak na europejskich parkietach radzą sobie mistrzynie Polski z Wrocławia. Trener Arkadiusz Rusin nazwał Ślęzę Kopciuszkiem, ale ten spisuje się nadzwyczajnie.

Na zakończenie fazy grupowej ekipa ze stolicy Dolnego Śląska wygrała w Stambule aż 85:55. Co więcej, można śmiało powiedzieć, że sztab szkoleniowy oszczędzał swoje liderki. Sharnee Zoll spędziła na parkiecie zaledwie 20 minut (w tym czasie 4 punkty i 11 asyst), a Agnieszka Kaczmarczyk 16 minut.

Swoją szansę wykorzystały "zmienniczki", m.in. Klaudia Sosnowska czy Sonia Ursu-Kim. Ślęza spokojnie teraz może czekać na swojego rywala obserwując z domu rywalizację w pierwszej fazie play-off.

Wrocławianki są jedną z sześciu drużyn, która w fazie grupowej nie poniosła porażki.

Istanbul Universitesi - 1KS Ślęza Wrocław 55:85 (14:23, 14:20, 10:29, 17:23)

Ślęza: Ajduković 17, Perez Torres 14, Kastanek 11, Ursu-Kim 11, Sosnowska 10, Treffers 9, Zoll 7 (11 as), Kaczmarczyk 6, Szybała 6, Sklepowicz 3, Ndiba 1.