Liga Mistrzów: dobra postawa Polaków. Jakub Wojciechowski najlepszym z nich

Jakub Wojciechowski wciąż w wysokiej formie. We wtorek Polak był liderem Betalandu Capo d'Orlando, ale jego zespół poległ w Lidze Mistrzów z MHP Riesen Ludwigsburg - 61:72. W innym meczu dobrze spisał się także Mateusz Ponitka.

Piotr Szarwark
Jakub Wojciechowski Materiały prasowe / KoszKadra / Andrzej Romański / Na zdjęciu: Jakub Wojciechowski
Siódmy mecz Betaland Capo d'Orlando w koszykarskiej Lidze Mistrzów i szósta porażka. Tym razem włoski zespół przed własną publicznością poległ z MHP Riesen Ludwigsburg - 61:72. O porażce gospodarzy zadecydowała fatalna postawa w pierwszej i czwartej kwarcie, w których w sumie koszykarze Betalandu zdobyli 20 "oczek".

We wtorek Jakub Wojciechowski został wybrany MVP dziewiątej kolejki ligi włoskiej, a kilka godzin później potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 23 minuty i zanotował 17 punktów (4/5 za dwa, 2/4 za trzy i 3/4 z linii rzutów wolnych), a także sześć zbiórek. Gości do wygranej poprowadził Johannes Thiemann - autor 16 punktów.

Zdecydowanie więcej powodów do radości miał Mateusz Ponitka, którego Iberostar Teneryfa pokonał KK Neptunas Kłajpeda 90:67. Ekipa z Hiszpanii co prawda przegrywała po pierwszych 10 minutach, ale od drugiej odsłony przejęła inicjatywę w rywalizacji. W czwartej kwarcie Iberostar ograniczył przeciwników do zaledwie 11 punktów.

Ponitka w niespełna 29 minut zapisał obok swojego nazwiska 13 "oczek" (4/9 za dwa, 1/4 za trzy, 2/2 z linii rzutów wolnych), a także cztery zbiórki i trzy asysty. Najlepszy graczem w zespole był Tim Abromaitis - 18 pkt.

Najsłabiej z Polaków we wtorek spisał się Damian Kulig. Polak miał tego dnia duże problemy ze skutecznością (tylko 1/6 z gry i 2/2 z linii rzutów wolnych), kończąc spotkanie z dorobkiem czterech punktów. Z nim na parkiecie Banvit BC był o 24 punkty gorszy od SIG Strasbourg, a ostatecznie uległ we Francji 72:87.

Czy dyspozycja Jakuba Wojciechowskiego jest dla ciebie zaskoczeniem?