Europejskie puchary: kontuzja Mateusza Ponitki, solidny mecz Damiana Kuliga

Mateusz Ponitka zagrał tylko pięć minut, zanim z powodu urazu opuścił parkiet w meczu koszykarskiej Ligi Mistrzów. Iberostar Teneryfa przed własną publicznością poległ w starciu z BK Ventspilsem - 65:71. Więcej powodów do radości miał Damian Kulig.

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Mateusz Ponitka jest w tym sezonie jednym z kluczowych zawodników Iberostaru Teneryfa. W weekend Polak spisał się fenomenalnie, prowadząc zespół do wygranej nad FC Barceloną i zostając graczem kolejki, ale w środę nie był w stanie wspomóc drużyny w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Reprezentant Polski co prawda wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, ale spędził w grze tylko pięć minut. Jak przyznał po spotkaniu trener hiszpańskiej drużyny, Fotios Katsikaris, Ponitka nabawił się urazu kolana i sztab nie chciał ryzykować jego zdrowiem. Nie wiadomo jednak, jak poważny jest to kłopot. Zanim 24-latek opuścił parkiet, zdążył spudłować jeden rzut i zebrać dwie piłki.

Iberostar tym razem musiał uznać wyższość BK Ventspilsu, który triumfował 71:65. Gości do wygranej poprowadził Armands Skele - zdobywca 19 punktów. Po porażce ekipa z Teneryfy spadła na drugie miejsce w tabeli grupy B.

Na drugiej pozycji w grupie C plasuje się natomiast Banvit BC, który w środę bardzo pewnie pokonał Umana Reyer Wenecja - 90:62. Zwycięzcy włączyli piąty bieg dopiero w drugiej połowie, bo to właśnie na przestrzeni trzeciej i czwartej kwarty wypracowali sobie 28 punktów przewagi. 11 punktów i trzy zbiórki  dla triumfatorów zapisał Damian Kulig.

W EuroCupie po raz kolejny swoją szansę dostał Przemysław Karnowski. Jego MoraBanc Andorra pokonał Cedevitę Zagrzeb - 78:71, a środkowy w ciągu 20 minut zdobył siedem punktów (3/8 z gry, 1/1 z linii rzutów wolnych), a oprócz tego miał pięć zbiórek. Dla ekipy z Andory to dopiero trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji europejskich rozgrywek.