Liga Mistrzów: znakomita postawa Jakuba Wojciechowskiego i Mateusza Ponitki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KoszKadra / Andrzej Romański / Na zdjęciu: Jakub Wojciechowski

Trzech reprezentantów Polski we wtorek wybiegło na parkiet w rozgrywkach koszykarskiej Ligi Mistrzów. Najlepiej spisali się Jakub Wojciechowski oraz Mateusz Ponitka.

[tag=4815]

Jakub Wojciechowski[/tag] był liderem Betalandu Capo d'Orlando w starciu z francuskim Elan Chalon Sur-Saone w ramach rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 25 minut, zdobywając w tym czasie 15 punktów (7/17 z gry), a do tego zaliczając cztery zbiórki oraz dwie asysty.

Włoski zespół bardzo słabo jednak wszedł we wtorkowy mecz. Po pierwszej kwarcie miał na koncie zaledwie 10 "oczek" i to w dużej mierze wpłynęło na losy spotkania. Elan Chalon zwyciężył już piąty w ogóle, a trzeci z rzędu mecz w Lidze Mistrzów, z kolei Betaland po raz siódmy musiał pogodzić się z porażką (69:79).

Przyjezdnych do triumfu poprowadził Jeremy N'zeulie, który łącznie zapisał 23 punkty, w tym 20 w drugiej połowie rywalizacji. - Zagraliśmy po prostu jak zespół. To coś, czego brakowało nam na początku sezonu. Zmieniliśmy kilku graczy i w końcu odzyskujemy chemię w drużynie - przyznał po meczu.

Krótki, ale efektywny występ zaliczył z kolei Mateusz Ponitka. Jego Iberostar Teneryfa nie miał najmniejszych problemów, by na wyjeździe pokonać niemiecki MHP Riesen Ludwigsburg (62:83), dominując niemal od pierwszej do ostatniej minuty. Gościom w całym meczu przydarzył się jeden słaby moment - druga kwarta, w której zdobyli tylko dziewięć punktów, ale nie miało to większego wpływu na losy pojedynku.

Ponitka wyszedł na parkiet w pierwszej piątce. Już w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów, ale potem nie miał częstszych okazji do gry. W nieco ponad 10 minut zapisał ostatecznie 11 "oczek" (2/2 za dwa, 1/1 za trzy i 4/5 z linii rzutów wolnych), miał też zbiórkę i asystę. Najlepszy wśród zwycięzców okazał się Konstantinos Vasileiadis - autor 17 punktów.

Niedługi występ zaliczył także trzeci z Polaków, Damian Kulig. Koszykarz w ciągu 12 minut zdążył zanotować cztery punkty (2/3 za dwa, 0/1 z linii rzutów wolnych) i cztery zbiórki. Wspólnie z Banvitem BC mógł jednak cieszyć się z wygranej nad Petrolem Olimpiją Lublana - 65:57. O takim wyniku zadecydowała w dużej mierze pierwsza kwarta, wygrana przez ekipę z Turcji 25:10.

Reprezentanci Polski w Lidze Mistrzów:

Betaland Capo d'Orlando - Elan Chalon Sur-Saone 69:79 (J. Wojciechowski - 15 pkt., 4 zb., 2 ast., 1 blk.) MHP Riesen Ludwigsburg - Iberostar Teneryfa 62:83 (M. Ponitka - 11 pkt., 1 zb., 1 ast.) Petrol Olimpija Lublana - Banvit BC 57:65 (D. Kulig - 4 pkt., 4 zb.)

[/color]

Czy według Ciebie Iberostar Teneryfa ma szansę na drugi triumf w całych rozgrywkach Ligi Mistrzów?