EuroCup: tylko Ślęza zadowolona, Basket 90 i Artego w bardzo trudnej sytuacji

Tylko koszykarkom Ślęzy Wrocław udało się wygrać pierwsze spotkanie 1/8 EuroCupu. Minimalnie swój mecz przegrał Basket 90 Gdynia, z kolei sytuacja Artego Bydgoszcz jest nie do pozazdroszczenia.

Krzysztof Kaczmarczyk

Basket 90 przegrał, ale nadzieje pozostawił

Gdynianki po pierwszym meczu mogą czuć pewien niedosyt, bowiem rywalki były jak najbardziej w zasięgu podopiecznych trenera Gundarsa Vetry. Basket 90 przespał pierwszą połowę, kiedy to szalała Astou Ndour.

Koszykarka pojedynek zakończyła z dorobkiem 29 punktów i 10 zbiórek, ale w pierwszych dwudziestu minutach dała koncert. Zaliczyła w nich 25 oczek, trafiając 5/5 zza łuku.

Po przerwie skuteczność z kolei odzyskała Kahleah Copper i gdynianki zaczęły stopniowo odrabiać straty. Ostatecznie rywalki triumfowały 76:72 i taki "minus" Basket 90 z pewnością jest w stanie w rewanżu odrobić.

Basket 90 Gdynia - Virtus Eirene 72:76 (14:23, 17:18, 23:20, 18:15)

Punkty dla Basketu: Copper 24, Morawiec 12, Aleksandravicius 8, Jankoska 8, Vitola 6, Skerović 5, Rembiszewska 4, Ossowska 3, Jakubiuk 2.

Ile polskich drużyn wywalczy awans do kolejnej rundy?