Final Six: CCC znowu przegrywa półfinał, znakomity mecz Julie McBride

Artego Bydgoszcz w finale Pucharu Polski. W półfinałowym meczu podopieczne Tomasza Herkta ograły CCC Polkowice 77:68. Bohaterką pojedynku była Julie McBride, która rozegrała niemal perfekcyjne zawody.

Krzysztof Kaczmarczyk
McBride była bohaterką meczu Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / McBride była bohaterką meczu
Artego długo musiało gonić wynik w tym pojedynku, ale czwartą kwartę miało doskonałą. Wygrało ją 20:9, dzięki czemu mogło cieszyć się z sukcesu i awansu do finału Final Six Pucharu Polski Kobiet.

Bohaterką pojedynku bez dwóch zdań była Julie McBride. Amerykanka z polskim paszportem zaliczyła 25 punktów, trafiając m.in. 6 z 7 prób zza łuku. Dołożyła do tego jeszcze 10 asyst i 6 zbiórek.

To właśnie trójki były też jednym z najważniejszych czynników, dla których to właśnie Artego mogło cieszyć się z sukcesu - cała drużyna miała niesamowite 11/15 w tym elemencie.

Początek należał do Pomarańczowych, które w pierwszej kwarcie prowadziły już 30:17. Bydgoszczanki doszły CCC na różnicę punktu w trzeciej kwarcie, a z początkiem decydującej odrobiły straty i pomknęły po wygraną.

Dla CCC to kolejny przegrany półfinał. Przed rokiem również na tym etapie polkowiczanki kończyły przygodę w walce tak o Puchar Polski, jak i mistrzostwo Polski.

Drugiego finalistę wyłoni pojedynek Wisły CanPack Kraków z Basketem 90 Gdynia. Ten półfinał rozpocznie się o godzinie 19:30.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 68:77 (25:17, 20:21, 14:19, 9:20)