Liga Mistrzów: kapitalny mecz Mateusza Ponitki! Polak liderem swojego zespołu

Mateusz Ponitka rozegrał swój najlepszy mecz w koszykarskiej Lidze Mistrzów w tym sezonie. Polak poprowadził Iberostar Teneryfa do triumfu nad KK Neptunas Kłajpedą (83:67).

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
We wtorek koszykarze Iberostaru Teneryfa rozegrali swój 14. mecz w fazie grupowej tegorocznej edycji koszykarskiej Ligi Mistrzów i znów zaprezentowali się świetnie. Tym razem pokonali na Litwie KK Neptunas Kłajpeda (83:67), czym przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie B i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem na parkiecie był Mateusz Ponitka. Polak rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie w międzynarodowych rozgrywkach. W sumie na parkiecie spędził nieco ponad 30 minut i w tym czasie zapisał aż 24 punkty (5/5 za dwa, 3/4 za trzy i 5/7 z linii rzutów wolnych), a oprócz tego miał sześć zbiórek i cztery asysty.

Iberostar, między innymi dzięki Ponitce, nie pozostawił złudzeń rywalom. Przyjezdni rozpoczęli mecz od prowadzenia 8:0 i ani razu nie pozwolili przegonić się rywalom. Tym samym ekipa z Teneryfy zakończyła fazę grupową LM z bilansem 12-2.

W meczu na szczycie grupy C, Banvit BC przegrał wysoko u siebie z SIG Strasbourg - 63:80. Tym samym zespół Damiana Kuliga zajął drugie miejsce z bilansem 9-5. Polak w tym meczu grał przez 22 minuty - miał pięć punktów i siedem zbiórek.

Czy Iberostar Teneryfa obroni trofeum w rozgrywkach Ligi Mistrzów?