EBLK: Artego zdobyło szczyt, Wisła CanPack wygrała hit

Artego Bydgoszcz pewnie przypieczętowało pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej wygrywając w Siedlcach. Hit we Wrocławiu trzymał w napięciu do ostatniej sekundy, a z wygranej cieszyć mogła się Wisła CanPack Kraków.

Krzysztof Kaczmarczyk

.Genialna Parker, zabójcza Rodriguez

Biała Gwiazda zaczynając mecz miała jeszcze szanse na pierwsze miejsce. W hicie 26. kolejki emocji nie brakowało, krakowianki miały dwie swoje bohaterki. Pierwszą z nich była Cheyenne Parker, drugą Leonor Rodríguez.

Amerykańska środkowa do perfekcji wykorzystała przewagę pod koszami. Już do przerwy miała na swoim koncie 24 oczka! Ostatecznie mecz zakończyła z dorobkiem 32 punktów (13/16 z gry) i 8 zbiórek.

To jednak nie ona była autorką kluczowych punktów. Te należały do Rodriguez. Hiszpańska obwodowa na minutę przed końcem trafiła zza łuku ustalając wynik spotkania na korzyść swojego zespołu. Wcześniej Ślęza prowadziła nawet 68:62.

1KS Ślęza Wrocław - Wisła CanPack Kraków 70:71 (19:22, 19:20, 23:18, 9:11)

Ślęza: Zoll 14 (12 as), Dikeoulakou 12, Treffers 11, Szybała 10, Kaczmarczyk 9, Perez 8, Ajduković 4, Majewska 2, Sklepowicz 0, Sosnowska 0.

Wisła CanPack: Parker 32, Reid 11, Rodriguez 9, Greinacher 8, Labuckiene 5, Radocaj 4, Ziętara 2, Niedźwiedzka 0, Abdi 0.

Artego Bydgoszcz zostanie mistrzem Polski w sezonie 2017/2018?