EBLK: "jedynka" pobita w domu, mistrzynie odebrały przewagę Enerdze

Krzysztof Kaczmarczyk

W Krakowie pod kontrolą Wisły CanPack

Tylko w pierwszej kwarcie problemy z gorzowskimi akademiczkami miała Wisła CanPack. Po krótkiej przerwie aktualne wicemistrzynie Polski zdecydowanie poprawiły defensywę, odskoczyły i ostatecznie odniosły kontrolowaną wygraną.

Jeszcze w drugiej kwarcie Biała Gwiazda prowadziła tylko 25:23. Potem dwie trójki trafiła Katarzyna Suknarowska-Kaczor, a równo z syreną na "połówkę" trafiła też Leonor Rodríguez po przechwycie i asyście Magdaleny Ziętary. Przewaga faworytek urosła do 12 oczek.

Po przerwie nie do zatrzymania była Cheyenne Parker i przyjezdne tak naprawdę nie były w stanie zagrozić gospodyniom. Parker zakończyła mecz z dorobkiem 20 punktów i 9 zbiórek, Rodriguez dodała 21 oczek, 6 asyst i 4 zbiórki.

Wisła potwierdziła dominację, a wydaje się, że nie zagrała na pełni swoich możliwości. Przede wszystkim rezerwy widać u Maurity Reid. Przed akademiczkami naprawdę ciężkie zadanie, żeby w tej serii wyrwać chociaż jedno zwycięstwo.

Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 73:61 (18:19, 19:6, 16:17, 20:19)

Wisła CanPack: Rodriguez 21, Parker 20, Suknarowska-Kaczor 8, Ziętara 7, Greinacher 5, Labuckiene 4 (10 zb), Abdi 4, Reid 2, Radocaj 2.

AZS AJP: Misiek 15, Swords 10 (12 zb), Rytsikava 10, Hurst 8, Pawlak 7, Stelmach 5, Prezelj 4, Szajtauer 2.

stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły CanPack Kraków

Która z drużyn ma największe szanse doprowadzić do remisu w serii?