Jedna wielka kwarta wystarczyła, Artego Bydgoszcz pewnie pokonało Enea AZS Poznań

Udanie w nowy sezon weszły aktualne wicemistrzynie Polski. Koszykarki Artego Bydgoszcz w trzeciej kwarcie zdobyły aż 41 punktów, rozstrzygając w tej części pojedynek. Ostatecznie podopieczne Tomasza Herkta wygrały z Eneą AZS Poznań 92:75.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Artego Bydgoszcz WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: koszykarki Artego Bydgoszcz
Wejście w nowy sezon - pomimo braku w składzie Julie McBride - okazał się bardzo dobry dla koszykarek bydgoskiego Artego. Rywalki z Poznania tylko w pierwszej połowie były równorzędnym rywalem.

Wicemistrzynie Polski zdecydowanie dominowały pod koszem notując 51 zbiórek przy zaledwie 28 Akademiczek. Duet Dragana Stankovic - Ziomara Morrison zapisał w statystykach łącznie 40 "oczek" i 28 zbiórek. Swoje zrobiły też doświadczone Agnieszka Szott-Hejmej czy Elżbieta Międzik.

Po tym, jak poznanianki przegrały na inaugurację sezonu różnicą 31 punktów ze Ślęzą Wrocław, tym razem podopieczne Marka Lebiedzińskiego - pomimo porażki - zaprezentowały się zdecydowanie lepiej. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, a Artego prowadziło po niej zaledwie 36:34.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta. W niej bydgoszczanki rozstrzelały defensywę Akademiczek zdobywając aż 41 "oczek"! Skutecznie rzucała Międzik, pod koszem dominowały Stanković i Morrison. Artego właśnie w tej części osiągnęło 26-punktową przewagę.

Rekordowo gospodynie prowadziły 84:57. Potem poznanianki zaliczyły serię 12:0 (9 punktów Jazmine Davis) co ostatecznie sprawiło, że końcowy wynik był w miarę "twarzowy". Wspomniana już Davis zakończyła pojedynek z 19 punktami będąc najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS.

Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 92:75 (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)

Artego: Dragana Stanković 25 (13 zb), Elżbieta Międzik 17, Agnieszka Szott-Hejmej 16, Ziomara Morisson 15 (15 zb), Karolina Poboży 12, Tamara Radocaj 6 (10 as), Paulina Kuczyńska 1, Katarzyna Kocaj 0, Paulina Niedziółka 0.

Enea AZS: Jazmine Davis 19, Khaalia Hillsman 15 (10 zb), Julia Niemojewska 9, Irena Matović 8, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Aleksandra Parzeńska 6, Marta Nowicka 4, Kinga Demczur 3, Olena Samburska 3, Dominika Urbaniak 0.