Wymęczony triumf Artego Bydgoszcz. Beniaminek postraszył wicemistrza Polski

Na zakończenie 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało po wyrównanym meczu Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 60:54. Beniaminek był bardzo blisko sprawienia sensacji.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki DGT Politechnika Gdańska WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: koszykarki DGT Politechnika Gdańska
W Gdańsku długo pachniało niespodzianką. Doświadczone koszykarki Artego na finiszu zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Beniaminek nie ma się czego wstydzić po takim występie.

Kluczową postacią okazała się Dragana Stankovic. Podkoszowa wicemistrzyń Polski zapisała w swoich statystykach 20 punktów i 13 zbiórek. Artego w wygranej nie przeszkodziła absencja Julie McBride i słaba dyspozycja drugiej "jedynki" - Tamara Radocaj miała 2/10 z gry i popełniła aż 7 strat.

Gospodynie rozpoczęły bez żadnego respektu dla faworyzowanych rywalek. Znakomicie grała Maegan Conwright i w połowie drugiej kwarty podopieczne Rafała Knapa prowadziły aż 30:14. Wtedy Artego rzuciło się w pogoń i dziesięć minut później był już remis 35:35.

Bydgoszczanki kluczową serię zanotowały na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Run 13:0 pozwolił objąć prowadzenie i wypracować zaliczkę, którą udało się dowieźć do samego końca.

Conwright ostatecznie zaliczyła 18 "oczek" na bardzo dobrej skuteczności 8/11 rzutów z gry. Niestety pięć przewinień sprawiło, że końcówkę musiała obserwować z perspektywy ławki rezerwowych.

Artego jak tlenu potrzebuje rotacji. W środę "z ławki" punktowała tylko Karolina Poboży, a Monica Engelman spędziła na parkiecie zaledwie 6 minut.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Artego Bydgoszcz 54:60 (21:10, 11:11, 10:22, 12:17)

Politechnika: Maegan Conwright 18, Martyna Pyka 12, Paulina Szymańska 10, Agnieszka Haryńska 5, Annika Holopainen 3, Karolina Strzelczyk 2, Martyna Koc 2, Marianna Duszkiewicz 2, Syliwa Bujniak 0.

Artego: Dragana Stanković 20, Ziomara Morrison 11, Agnieszka Szott-Hejmej 11, Tamara Radaocaj 8, Karolina Poboży 6, Elżbieta Międzik 4, Monica Engelman 0.