NBA: Clippers i Gortat wciąż na zwycięskiej ścieżce. Walker nie przestaje zadziwiać

Los Angeles Clippers, z Marcinem Gortatem w wyjściowym, składzie pokonali na wyjeździe Atlantę Hawks 127:119. Tymczasem Kemba Walker w dwóch meczach zdobył 103 punkty i jest najlepszym strzelcem w NBA.

Jacek Konsek
Na zdjeciu: Tobias Harris i Marcin Gortat Getty Images / Sarah Stier / Na zdjeciu: Tobias Harris i Marcin Gortat

W obecnej sytuacji kadrowej Marcina Gortata należy cieszyć się z każdego, małego sukcesu. A tym na pewno jest kolejny występ naszego jedynka w wyjściowym składzie Los Angeles Clippers i bardzo efektywnie wykorzystane 16 minut spędzone na parkiecie. W tym czasie łodzianin zdobył pięć punktów (2/5 z gry), miał siedem zbiórek, trzy asysty i blok.

Clippers w drugiej połowie przegrywali już różnicą 15 punktów, ale dzięki świetnemu finiszowi wygrali już 11. spotkanie w bieżącym sezonie. Kapitalnie grali silni skrzydłowi - Montrezl Harrell i Mike Scott - odpowiednio 25 i 18 punktów, z kolei Lou Williams dołożył 16 "oczek" i 11 asyst. LAC wygrali piąty kolejny mecz i z bilansem 11-5 są w ścisłej czołówce Zachodu. Warto dodać, że przeciwko Hawks nie zagrał lider kalifornijskiej drużyny, Danilo Gallinari.

Kemba Walker jest w niesamowitym gazie! Po 60 punktach i rekordzie kariery, tym razem snajper Charlotte Hornets wywalczył 43 "oczka" w starciu przeciwko Boston Celtics. Szerszenie pokonały wyżej notowanego rywala, a Walker ze średnią 29,6 punktu został nowym liderem strzelców w NBA.

Filigranowy obwodowy wziął sprawy w swoje ręce wtedy, kiedy drużyna potrzebowała go najbardziej. W ostatniej kwarcie wywalczył 21 punktów przy skuteczności 7/10 z gry, trafiając w tym cztery trójki. - Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz. Wiele razy nie szło po naszej myśli, teraz jednak udało się doprowadzić do szczęśliwego końca - powiedział.

Postawa Memphis Grizzlies to jedno z największych zaskoczeń w Konferencji Zachodniej. Niedźwiadki wygrały właśnie czwarte kolejne spotkanie, pokonując we własnej hali będący w wysokiej formie Dallas Mavericks. Co ciekawe, Grizzlies w odróżnieniu od większości ekip w NBA, bazują na defensywie i to ten element często daje im zwycięstwo.

Mike Conley zdobył 28 punktów, z kolei Marc Gasol dołożył 17 i 15 zbiórek. W meczu zanotowało 17 zmian prowadzenia i 15 remisów, ale w najważniejszym momencie to Memphis odskoczyło. Ostatnia kwarta padła ich łupem 24:14. - To jest właśnie całe Grizzlies. Tak grają od lat - powiedział Dennis Smith, gracz Mavs.

Julius Randle skompletował szóste w karierze i pierwsze w barwach New Orleans Pelicans triple-double. W zaledwie 25 minut zapisał na swoim koncie 21 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst. Pelikany pokonały San Antonio Spurs 140:26, odnosząc już ósme zwycięstwo przed własną publicznością w dziewiątym meczu tego sezonu.