NBA: wielkie mecze Antetokounmpo i Embiida! Mistrzowie z problemami pokonali Kings

Giannis Antetokonmpo z Milwaukee Bucks i Joel Embiid z Philadelphii 76ers rozegrali kapitalne spotkania w lidze NBA, lecz ich drużyny rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Porażkę zanotowała najlepsza drużyna w lidze, Toronto Raptors.

Jacek Konsek
Giannis Antetokounmpo Getty Images / Streeter Lecka / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo

Po najgorszym meczu w sezonie, przyszedł ten najlepszy. Giannis Antetokounmpo zdobył 44 punkty, miał 14 zbiórek i osiem asyst, a jego Milwaukee Bucks okazali się lepsi od Cleveland Cavaliers. - Takie mecze trzeba szybko puścić w niepamięć i patrzeć w przyszłość - powiedział Grek, odnosząc się do 12-punktowego występu w spotkaniu przeciwko Pacers. The Greek Freak wziął na siebie całą grę, bowiem z powodu urazów nie mogli wystąpić inni kluczowi gracze Kozłów: Khris Middleton oraz Malcolm Brogdon.

40 punktów i 21 zbiórek Joela Embiida to zbyt mało, aby pokonać Indianę Pacers. W starciu dwóch czołowych ekip Konferencji Wschodniej triumfowali goście z Indianapolis, w szeregach których najlepszy okazał się były zawodnik... Szóstek, Thaddeus Young, autor 26 punktów i 10 zbiórek. - To nie ma znaczenia. W następnym spotkaniu mogę mieć 50 punktów i 25 zbiórek, ale na końcu liczy się wygranej, której dzisiaj zabrakło - powiedział Embiid.

Co warto podkreślić, ostatnim graczem Sixers z co najmniej 30 punktami i 20 zbiórkami był słynny Charles Barkley, które takie występy notował na początku lat 90 ubiegłego stulecia. W bieżących rozgrywkach nikt do tej pory nie zanotował spotkania z 40-20. To ostatecznie nie wystarczyło na Pacers, którzy wygrali szósty kolejny mecz.

Mistrzowie NBA wciąż nie są w najlepszej dyspozycji, ale najważniejsze dla nich, że nieco zamazali plamę po 20-punktowej porażce z Toronto Raptors. Mecz przeciwko Sacramento Kings nie był jednak spacerkiem i dopiero seria 17:2 na zakończenie czwartej kwarty dała im zwycięstwo. Klay Thompson trafił kluczową trójkę w ostatniej minucie, zdobywając w sumie 27 punktów. Więcej na swoim koncie zapisali Stephen Curry - 35 oraz Kevin Durant - 33.

Prestiżowa wygrana Portland Trail Blazers nad najlepszą obecnie drużyną w NBA - Toronto Raptors. Koszykarze ze stanu Oregon wypracowali sobie nawet 16-punktową przewagę w ostatniej odsłonie i odnieśli 16. triumf w obecnym sezonie. Damian Lillard zdobył 24 punkty dla PTB, a zmiennicy z ławki dołożyli aż 58 "oczek". Brat Stephena Curry'ego - Seth trafił dwie istotne trójki w czwartej kwarcie. Raps, którzy wciąż występują bez Kyle'a Lowry'ego, nie pomógł powrót innego lidera Kawhiego Leonarda (28 pkt).