NBA: Paul George i jego 10 celnych trójek, Harden rzucił najmniej od 6 grudnia

Oklahoma City Thunder to aktualnie jedna z najlepszych drużyn w NBA, a Paul George jest jej czołowym zawodnikiem. Skrzydłowy zdobył tym razem 43 punkty, trafiając 10 razy za trzy. Kyrie Irving usłyszał w Madison Square Garden "Chcemy Kyriego".

Patryk Pankowiak
Paul George Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Paul George
Oklahoma City Thunder zdobyła Florydę i zanotowała siódmy triumf z rzędu. Działo się. Dennis Schroder 24 ze swoich 28 punktów zdobył w drugiej kwarcie, Russell Westbrook znów skompletował triple-double, a Paul George trafiał niczym natchniony. Skrzydłowy oddał 16 rzutów za trzy, trafił aż 10 z nich, miał 43 punkty. "Grzmot" pokonał Miami Heat 118:102.

- Paul George dzisiejszego wieczoru był naprawdę niesamowity - komplementował gwiazdę Thunder trener rywali, Erik Spoelstra. - W zasadzie to próbowaliśmy wszystkich możliwości, które mieliśmy w zanadrzu, aby go zatrzymać: pojedyncze krycie, podwajanie, strefa. To był jeden z bardziej imponujących popisów strzeleckich, jakie widziałem w tym sezonie - mówił.

PG13 po meczu wymienił się koszulką z kończącym karierę Dwyanem Wadem. - Nie jestem w stanie powiedzieć teraz wszystkiego, co bym chciał, ale jego osoba była dla mnie wzorem. D-Wade odegrał wielką rolę w moim rozwoju i tym, kiedy jestem teraz - mówił George. Flash to prawdziwa ikona NBA, wystąpi w tegorocznym Meczu Gwiazd. Russell Westbrook zanotował piąte triple-double z rzędu, a 18. w trwających rozgrywkach - miał 14 punktów, 12 zbiórek i 14 asyst.

Świetna forma Boston Celtics. Drużyna z Massachusetts zanotowała właśnie ósmy triumf w dziewiątym ostatnim meczu. Podopieczni Brada Stevensa zdobyli tym razem halę Madison Square Garden, bowiem pokonali New York Knicks 113:99. Zadecydowała czwarta kwarta, która padła ich łupem w stosunku 33:26. Było to też czwarte spotkanie obu zespół w aktualnym sezonie, bilans 3-1 dla Celtów.

Kyrie Irving wrócił do składu po dwóch meczach przerwy, spowodowanych problemami z biodrem i od razu przypomniał, na co go stać. 26-latek zapisał na swoim koncie 23 punkty, 10 zbiórek i sześć asyst. Kibice w hali MSG skandowali "Chcemy Kyriego".

Knicks po ostatnim głośnym transferze zaoszczędzili sporo pieniędzy, co pozwala im realnie myśleć o podpisaniu latem dwóch lukratywnych kontraktów. A wtedy wolny będzie właśnie Irving, który deklarował, że przedłuży umowę z Celtics, ale czy aby na pewno? Dziennikarze pytali go o przyszłość na ostatnim porannym treningu: - Zapytajcie mnie 1 czerwca - odparł wówczas sam zainteresowany.

Jeśli chodzi o piątkowe spotkanie, Marcus Morris dodał 18 "oczek", a po 14 punktów mieli Gordon Hayward i Al Horford. Dla Bostończyków było to 33. zwycięstwo. New York Knicks ponieśli natomiast 41. porażkę, w meczach u siebie triumfowali tylko 4 razy na 23 występy.

Denver Nuggets w meczu czołowych drużyn Konferencji Zachodniej zdominowali Houston Rockets. Dość niespodziewanie, bo pierwsze 12 minut zakończyło się wynikiem 43:35 dla Teksańczyków. Drużyna z Kolorado błyskawicznie odrobiła dzielący dystans, a do przerwy prowadziła nawet 83:71. Gospodarze później kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie i odprawiła rywali 136:122.

James Harden trafił 7 na 14 rzutów za trzy, aczkolwiek tylko pięć na dziewięć osobistych i w sumie 9 na 21 w próbach z gry. "Brodacz" wywalczył 30 punktów, najmniej od 6 grudnia (15 punktów w meczu z Utah Jazz). Dla Nuggets 35 "oczek" na świetnej skuteczności rzucił Malik Beasley, a 31 punktów, 13 zbiórek oraz dziewięć asyst miał Serb, Nikola Jokić.