EBL: Rod Camphor uratował Spójnię. Emocjonujący mecz w Stargardzie

W sobotnim meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi, Spójnia Stargard pokonała AZS Koszalin 76:73. Bohaterem gospodarzy okazał się Rod Camphor, zdobywca 24 punktów.
Jacek Konsek
Newspix / Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Rod Camphor

Arcyważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli pomiędzy Spójnią Stargard i AZS-em Koszalin zapowiadało się jako walka dwóch drużyn o podobnym potencjale. W zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Piotra Pamuły, ale świetny tego dnia Roderick Camphor wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Amerykanin wywalczył 24 "oczka", z czego trzy ostatnie z linii, dzięki czemu Spójnia sięgnęła po cenne dwa punkty.

Początek należał do Spójni, która zdecydowanie postawiła na ofensywę. Wysoka skuteczność, 60 procent przez całą pierwszą połowę, pozwoliła odskoczyć AZS-owi nawet na 16 punktów w tej części gry - 33:17. Gra opierała się głównie na duecie Camphor - Norbertas Giga. Jak się można było spodziewać, w miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni.

W drugiej kwarcie dobrze dysponowany rzutowo był Torey Thomas, a po przerwie koncert gry dał Grzegorz Surmacz. AZS nie dość, że odrobił cały deficyt, to wyszedł nawet na nieznaczne prowadzenie w trzeciej odsłonie. Gra mocno się wyrównała i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na bezpieczną odległość.

Wydawało się, że koszalinianie nabierają tempa i w końcówce przechylą szalę na swoją korzyść. Tymczasem zdobyli tylko 10 punktów w czwartej kwarcie, co okazało się niewystarczające. W nerwowej końcówce dwukrotnie chybił z linii rzutów wolnych Giga, ale chwilę potem Camphor wykorzystał wszystkie trzy próby po faulu Czujkowskiego.

Surmacz zdobył dla AZS-u 18 punktów i miał siedem zbiórek. Dwa "oczka" mniej dołożył Thomas, z kolei Drew Brandon miał 14 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst.

Spójnia Stargard - AZS Koszalin 76:73 (26:15, 15:21, 21:27, 14:10)

Spójnia: Rod Camphor 24, Marcin Dymała 11, Norbertas Giga 11, Shane Richards 7, Wojciech Fraś 6, Hubert Pabian 6, Dawid Bręk 6, Marcel Wilczek 5, Maciej Raczyński 0.

AZS: Grzegorz Surmacz 18, Torey Thomas 16, Drew Brandon 14, Marko Tejić 12, Bartosz Bochno 4, Marek Zywert 4, Jacek Jarecki 3, Alan Czujkowski 2, Dragoslav Papić 0, Brandon Walters 0.