NBA: kapitalny mecz Paula George'a. Celtics stracili prowadzenie i Irvinga

Koszykarze Oklahomy City Thunder pokonali Houston Rockets (117:112) w jednym z najciekawszych meczów w nocy z soboty na niedzielę. Mocno przyczynił się do tego Paul George. O sporym pechu mogą mówić natomiast Boston Celtics.

Piotr Szarwark
Paul George Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Paul George
Starcie Houston Rockets z Oklahomą City Thunder miało dwa zupełnie odmienne oblicza. Pierwsze wskazywało na to, że Rakiety przed własną publicznością rozbiją Thunder i dopiszą kolejne zwycięstwo do swojego bilansu. James Harden i spółka wygrali drugą kwartę 42:23, dzięki czemu na przerwę zeszli z 22-punktowym prowadzeniem. Największe w tym starciu sięgnęło 26 "oczek", ale to i tak nie wystarczyło, aby triumfować.

Jak się okazało, Thunder wystarczyła tylko jedna kwarta na doprowadzenie do remisu. Goście świetnie rozpoczęli trzecią odsłonę, trafiając siedem z ośmiu pierwszych rzutów i regularnie zbliżali się do rywali. Przed decydującą kwartą zdołali zniwelować wszystkie straty, wracając do walki o zwycięstwo.

W ostatnich 12 minutach losy spotkania rozstrzygały się niemal do samego końca. Na niespełna 27 sekund przez ostatnią syreną w tym spotkaniu, Russell Westbrook wyprowadził Thunder na jednopunktowe prowadzenie. W odpowiedzi Harden spudłował rzut z dystansu, a przyjezdni zapewnili sobie wygraną na linii rzutów wolnych - cztery osobiste na punkty zamienił Paul George, ustalając wynik rywalizacji na 117:112.

Sprawdź także: Szaleństwo transferowe w NBA! Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę

To właśnie George był wyróżniającym się graczem Thunder w tym spotkaniu. Zawodnik zanotował obok swojego nazwiska aż 45 punktów (12/22 z gry) i 11 zbiórek. Świetnie spisał się jednak nie tylko w ataku, ale także po bronionej stronie parkietu. - Był tej nocy fenomenalny - skwitował krótko trener Grzmotów, Billy Donovan.

Słowa uznania należą się też Westbrookowi, który zapisał dziewiąte triple-double z rzędu (21 punktów, 12 zbiórek oraz 11 asyst), dzięki czemu wyrównał rekord Wilta Chamberlaina. 17 "oczek" dla zwycięzców wniósł z ławki natomiast Dennis Schroder.

Wśród przegranych najlepiej spisał się Harden - autor 42 punktów (11/28 z gry). Był to dla niego już 29 mecz z rzędu, w którym notuje przynajmniej 30 "oczek". Po meczu nie miał jednak prawa być zadowolonym. - Po prostu musimy grać na równym poziomie przez wszystkie cztery kwarty - skomentował. W ekipie gospodarzy o triple double otarł się Chris Paul - zdobywca 18 punktów, 10 zbiórek oraz 9 asyst.

Thunder odrobili tej nocy 26 punktów straty, a jeszcze większego wyczynu dokonali koszykarze Los Angeles Clippers, którzy zwyciężyli z Boston Celtics, mimo że w pewnym momencie tracili już do nich 28 "oczek". Celtics już po 12 minutach prowadzili różnicą 23 punktów, ale w drugiej kwarcie ich gra zaczęła się sypać.

Jednym z powodów była kontuzja, jakiej Kyrie Irving doznał w drugiej odsłonie rywalizacji. Lider Celtics zdobył 14 punktów w 14 minut, zanim opuścił zmagania ze względu na problemy z kolanem. Bez niego ekipa z Bostonu nie była już tak efektywna - w trzeciej kwarcie zdobyła tylko 12 punktów, a w czwartej pozwoliła Clippers na rzucenie 42 "oczek". Ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 123:112.

Aż ośmiu graczy L.A. Clippers zakończyło starcie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. 21 "oczek" zapisał Montrezl Harrell, a 19 dołożył Danilo Gallinari. Dla Clippers jest to 31. zwycięstwo w sezonie 2018/19. Wśród przegranych najlepiej spisał się Gordon Hayward - 19 "oczek".