NBA: George i Westbrook w niesamowitym gazie. Thunder po dwóch dogrywkach pokonali Jazz

Oklahoma City Thunder po dwóch dogrywkach pokonała Utah Jazz 148:147 w najciekawszym sobotnim meczu ligi NBA. Paul George i Russell Westbrook zdobyli w sumie aż 88 punktów dla zwycięzców.

Jacek Konsek
Russell Westbrook i Paul George Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Russell Westbrook i Paul George

Ósma wygrana w ostatnich dziesięciu meczach stała się faktem. Oklahoma City Thunder nie zwalnia tempa i nadal wygrywa, naciskając na prowadzący na Zachodzie duet - Golden State Warriors i Denver Nuggets. Tym razem do pokonania Utah Jazz potrzebne były aż dwie dogrywki, kiedy jednak ma się w składzie taki duet jak Paul George - Russell Westbrook, można myśleć o pokonaniu każdego przeciwnika. Pierwszy z nich zdobył 45 punktów, miał dziewięć zbiórek i siedem asyst, trafiając w ostatniej sekundzie drugiej dogrywki rzut na zwycięstwo. Drugi dołożył 43 "oczka", 15 zbiórek i osiem asyst, kończąc tym samym serię 11. kolejnych meczów z triple-double.

Po raz pierwszy od czasu opuszczenia zespołu Raptors do Toronto powrócił DeMar DeRozan. Prawie 20-tysięczna publiczność w Scotiabank Arena zgotowała mu owację na stojąco podczas filmiku przypominającego najlepsze akcje snajpera. Na parkiecie nie było już sentymentów, a w samej końcówce to błąd DeRozana przesądził o porażce San Antonio Spurs. Strata piłki w kluczowej akcji spowodowała, że Kawhi Leonard postawił kropkę nad "i" i dał kanadyjskiej drużynie 44. wygraną w sezonie. Leonard z 25 punktami był najlepszym strzelcem gospodarzy, którzy wygrali siódmy mecz z rzędu.

Walczące o play-off na Wschodzie Detroit Pistons wygrało ważne spotkanie. Tłoki pokonały na wyjeździe Atlantę Hawks 125:122, mimo że od trzeciej kwarty musiały sobie radzić bez swojego lidera, Blake'a Griffina - dwa przewinienia techniczne. W samej końcówce kluczową trójkę trafił sprowadzony niedawno z Milwaukee Bucks, Thon Maker. 32 punkty dla zwycięzców uzbierał Reggie Jackson, z kolei Andre Drummond dołożył 26 "oczek" i 21 zbiórek.

Trzecia kwarta przesądziła o wygranej Denver Nuggets nad Dallas Mavericks. Goście wygrali tę część 39:23, a całe spotkanie 114:104, odnosząc 40. triumf w bieżących rozgrywkach. Nikola Jokić zakończył zawody z 19 punktami, 13 zbiórkami i ośmioma asystami na koncie. Warto dodać, że Mavs musieli tego dnia radzić sobie bez swojego lidera, Luki Doncicia. Debiutant ze Słowenii zmaga się z drobnym urazem kostki.

Charlotte Hornets - Washington Wizards 123:110 (27:38, 38:22, 31:27, 27:23)
(Walker 27, Batum 20, Lamb 16 - Beal 46, Green 16, Satoransky 15)

Indiana Pacers - New Orleans Pelicans 126:111 (24:35, 34:36, 39:23, 29:17)
(Matthews 24, Bogdanovic 20, Sabonis 18 - Diallo 16, Davis 15, Randle 15)

Orlando Magic - Chicago Bulls 109:110 (26:24, 27:27, 29:38, 27:21)