Ślęza prowadzi, ale cały czas drży. "Wszyscy pamiętamy, co było rok temu"

Ślęza Wrocław jest o krok od półfinału Energa Basket Ligi Kobiet. Wszyscy jednak mają w pamięci ubiegłoroczną serię z Artego Bydgoszcz - zaczęło się dokładnie tak samo. - Cały czas mamy traumę - mówi trener Arkadiusz Rusin.

Krzysztof Kaczmarczyk
Tamara Radocaj (z piłką) i Elina Dikeoulakou Materiały prasowe / Materiały prasowe / Marcin Rygiel / Na zdjęciu: Tamara Radocaj (z piłką) i Elina Dikeoulakou
Dwa mecze w Bydgoszczy i dwa zwycięstwa Ślęzy Wrocław. W ekipie ze stolicy Dolnego Śląska panuje zadowolenie, ale umiarkowane. Powód? Przed rokiem w półfinałach było dokładnie to samo.

- Nie ma czasu na odpoczynek, relaks czy dekoncentrację. Wszyscy pamiętamy co działo się w poprzednim sezonie. Przynajmniej ja to pamiętam doskonale. Prowadziłyśmy 2:0, a serię przegrałyśmy 2:3 - komentuje Elina Dikeoulakou, bohaterka środowej wygranej.

Ślęza w środę pokonała Artego Bydgoszcz 66:58, a Dikeoulakou, która mecz rozpoczęła z ławki, miała 21 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. - Ławka bardzo nam pomogła. Zmienniczki dały 45 punktów i to był klucz do sukcesu - mówi szkoleniowiec Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Innym była defensywa, ale... dopiero od drugiej kwarty. - Jestem zadowolony z postawy dziewczyn, ale od 10 minuty spotkania. W pierwszej kwarcie straciliśmy 24 punkty, a przez trzy kolejne tylko 34. Wybudziliśmy się z letargu - dodaje Rusin.

Dwa zwycięstwa na wyjeździe w serii dają pewien komfort. W Ślęzie nikt jednak nie myśli, że seria się skończyła - koszmar z poprzedniego sezonu wciąż siedzi w głowach. - To nie koniec. Artego jest bardzo mocnym rywalem i cały czas mamy traumę sprzed roku. Mam nadzieję, że odrobiliśmy wszyscy lekcję - mówi trener.

- W Bydgoszczy walczyłyśmy twardo i pokazałyśmy serce do gry i do walki. Realizowałyśmy założenia trenera i musimy to przenieść na kolejne mecze. Musimy pozostać w pełni skoncentrowane, bo jeszcze nic się nie skończyło - wtóruje mu Dikeoulakou.

Kolejny mecz serii odbędzie się w sobotę 6 kwietnia we Wrocławiu. Ewentualny czwarty dzień później.

Czy Ślęza może być już pewna gry w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet?