ME U-20 kobiet: Belgijki utrzymały status niepokonanych, Polki nie zagrają o medale

Belgijki za mocne, półfinał nie dla Polek. W ćwierćfinałowym meczu mistrzostw Europy koszykarek do lat 20 rozgrywanych w czeskim mieście Klatovy podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały 54:72.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Biało-Czerwone nie były faworytem. Rywalki szły przez turniej jak burza i w ćwierćfinale potwierdziły swoje medalowe aspiracje wygrywając piąty z rzędu mecz na turnieju utrzymując miano drużyny niepokonanej.

Trzeba jednak przyznać, że podopieczne Krzysztofa Szewczyka przez pierwszą połowę toczyły niezwykle wyrównany bój.

Biało-Czerwone konsekwentnie grały pod kosz i na przerwę schodziły przy stanie 26:26. Po zmianie stron Belgijki nie pozostawiły już jednak najmniejszych wątpliwości, która ekipa jest lepsza.

Przede wszystkim rywalki nie miały najmniejszych problemów z naszą defensywą - w samej trzeciej kwarcie zdobyły tyle punktów ile przez pierwsze 20 minut. Nie do zatrzymania była Billie Massey, która zaliczyła 24 punkty i 16 zbiórek.

Polki przegrały ostatecznie różnicą 18 punktów. Najskuteczniejszą koszykarką w naszej reprezentacji okazała się kolejny raz Alicja Grabska, na koncie której znalazło się 16 "oczek".

Biało-Czerwonym pozostała walka o 5. miejsce. W sobotę o godzinie 15:15 podopieczne Szewczyka zmierzą się z Serbkami, które w swoim ćwierćfinale musiały uznać wyższość Rosjanek.

Belgia - Polska 72:54 (15:14, 11:12, 26:18, 20:10)

Punkty dla Polski: Alicja Grabska 16, Karolina Szydłowska 8, Anna Winkowska 8, Liliana Banaszak 7, Karolina Stefańczyk 5, Martyna Leszczyńska 5, Aleksandra Wojtala 3, Alicja Falkowska 2, Karolina Matkowska 0, Wiktoria Duchnowska 0, Olga Trzeciak 0, Natalia Łopińska 0.

Czy Polki będą w stanie wywalczyć 5. miejsce?