ME U16M: Norwegia bez szans, Polacy zdemolowali kolejnego rywala

Norwegowie to kolejna ofiara Polaków na mistrzostwach Europy do lat 16 Dywizji B rozgrywanych w Podgoricy. Podopieczni Dawida Mazura wygrali aż 108:39, zachowując miano niepokonanych.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Zwycięstwa to jedno, ale ich rozmiaru to drugie. I to musi budzić szacunek. Biało-Czerwoni w piątek ograli Kosowo różnicą 72 punktów, w sobotę od Norwegów byli lepsi o 69 "oczek".

Sztab szkoleniowy swobodnie rotuje i "dzieli minutami", a co rusz kto inny wykorzystuje swoje szanse. Przeciwko Norwegom znakomicie zagrał Igor Lewandowski, który w 21 minut zaliczył 25 punktów trafiając m.in. siedmiokrotnie zza linii 6,75.

Biało-Czerwoni doskonale weszli w mecz i zamknęli go tak naprawdę już w pierwszej kwarcie, po której prowadzili 30:8. W drugiej pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 5 "oczek" i jasne było, że nic złego stać się nie może.

Trzeba jednak pamiętać, że rozmiary wygranych w fazie grupowej nie będą miały żadnego znaczenia w najważniejszej części turnieju. Polacy przyjechali na Bałkany wywalczyć awans do Dywizji A i te najważniejsze pojedynki dopiero przed nimi.

Po trzech kolejnych wygranych Biało-Czerwoni w niedzielę będą odpoczywać. Do rywalizacji wrócą w poniedziałek, kiedy to zmierzą się z Węgrami. Początek spotkania o godzinie 18:15.

Norwegia - Polska 39:108 (8:30, 5:21, 17:26, 9:31) Punkty dla Polski: Igor Lewandowski 25, Wojciech Siembiga 16, Aleksander Wiśniewski 11, Aleksy Janiec 11, Iwo Mackowiak 9, Jeremy Sochan 7, Hubert Lalak 7, Maksymilian Wilczek 5, Przemysław Paduch 5, Łukasz Walkowiak 4, Konrad Rosiński 4, Wiktor Kania 4.