MŚ Chiny 2019. Kolejny przegrany sparing Polaków. Nigeryjczycy lepsi po dogrywce

Pierwszy sprawdzian w Chinach na minus. Polacy długo prowadzili - i to wyraźnie - z Nigeryjczykami, żeby ostatecznie przegrać 84:87 rzutem w ostatniej sekundzie dogrywki.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter Materiały prasowe / Andrzej Romański (koszkadra.pl) / Na zdjęciu: A.J. Slaughter
Podopieczni Mike'a Taylora doskonale zaczęli, potem jednak "puchli", a w dogrywce otrzymali cios, po którym nie mogli się już odgryźć.

Biało-Czerwoni szybko wypracowali sobie solidną przewagę. Duża w tym zasługa skutecznych A.J. Slaughtera i Adama Waczyńskiego. Dodatkowo dobrze funkcjonowała gra w defensywie - rywale w pierwszej kwarcie zdobyli zaledwie 9 punktów".

Polacy spokojnie punktowali rywala, a ich przewaga rekordowo sięgnęła nawet 21 "oczek". Na drugą połowę nasi reprezentanci wychodzili przy bardzo korzystnym wyniku - prowadzili 43:27.

Niestety po zmianie stron tak dobrze już nie było. Rywale rozpędzali się z minuty na minutę - połówkę rozpoczęli od serii 9:0, a w samej trzeciej ćwiartce zdobyli niemal tyle punktów ile w całej pierwszej połowie. Polakom długo udawało się "odpowiadać" - głównie rzutami z dystansu. W końcówce regulaminowego czasu gry Nigeryjczycy zdołali jednak doprowadzić do remisu i dogrywki.

W niej ekipa z Afryki miała już nawet 6 "oczek" przewagi, ale Polacy mogli liczyć na Slaughtera. Decydujący cios należał jednak do Davida Nnamdiego, który w ostatniej sekundzie dogrywki zapewnił triumf Nigeryjczykom.

A.J. Slaughter pomimo faktu, że dołączył do kadry najpóźniej potwierdza jak ważną postacią jest w układane trenera Taylora - w sobotę zdobył 25 punktów. 12 dołożył Waczyński, a "oczko" mniej Damian Kulig.

Taylor do Chin zabrał czternastu zawodników. Przeciwko Nigerii nie zagrali Adam Hrycaniuk i Łukasz Koszarek. Pierwszy dostał trochę odpoczynku po tym, jak podkręcił staw skokowy podczas meczu z Holendrami.

Polska - Nigeria 84:87 (24:9, 19:18, 17:26, 15:22, d. 9:12)

Punkty dla Polski: A.J. Slaughter 25, Adam Waczyński 12, Damian Kulig 11, Mateusz Ponitka 9, Michał Sokołowski 6, Karol Gruszecki 6, Aaron Cel 5, Aleksander Balcerowski 4, Dominik Olejniczak 4, Łukasz Kolenda 2, Kamil Łączyński 0.

Czy A.J. Slaughter będzie naszym najlepszym strzelcem na mistrzostwach świata w Chinach?