Świetny występ Adama Waczyńskiego w Hiszpanii. Polak przyczynił się do triumfu

Unicaja Malaga pokonała Joventut Badalona 77:65 w czwartej kolejce hiszpańskiej ACB. Adam Waczyński grał krótko, ale doskonale wykorzystał swój czas, mocno przyczyniając się do triumfu swojego zespołu.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Unicaja Malaga słabo rozpoczęła sezon 2019/20 w hiszpańskiej ACB, przegrywając dwa pierwsze spotkania. W trzeciej i czwartej kolejce koszykarze Unicaji wrócili na właściwe tory i już legitymują się bilansem 2-2. W sobotę drużyna Adama Waczyńskiego pokonała Joventut Badalona 77:65.

Ekipa z Malagi inicjatywę przejęła w drugiej połowie spotkania. Po dwóch kwartach Joventut prowadził różnicą czterech punktów, ale przed ostatnimi 10 minutami rywalizacji na tablicy wyników był remis. W decydującej odsłonie gospodarze ograniczyli rywali do zaledwie 12 punktów, odnosząc pewne zwycięstwo.

21 punktów dla zwycięzców zdobył Josh Adams, ale bardzo duży wkład w wygraną miał także Waczyński. Choć kapitan reprezentacji Polski zaczął mecz na ławce rezerwowych i w sumie przebywał na parkiecie tylko nieco ponad 13 minut, w tym czasie zdobył 11 "oczek" (4/9 z gry, 3/6 za trzy).

Dla Waczyńskiego był to jak na razie najlepszy mecz w hiszpańskiej ACB w sezonie 2019/20. W poprzednich trzech spotkaniach w sumie zdobył 16 punktów. W Maladze występuje już czwarty rok, a w hiszpańskiej ACB rozgrywa w sumie szósty sezon w karierze.

Czy śledzisz występy polskich koszykarzy w klubach zagranicznych?